Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Клиент. Конфиг. №106 MasterBox Green

Има на залиха
Прашај за цена
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 29-06-2022
КОД: 941653
Прашај за залиха
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Клиентска Конфигурација №106 ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор • Куќиште - Cooler Master MasterBox K500 RGB ATX Midi Tower Case - link • Процесор - AMD Ryzen 7 3700X 8 Core 3.6GHz AM4 BOX with RGB LED Cool - link • Напојување - PSU DeepCool DQ750ST 750W 80+ Gold Black - link • Матична Плоча - Asus TUF X470-Plus Gaming, AMD AM4 Socket AMD Ryzen - link • Mеморија - x4 Kingston 16GB 3200MHz DDR4 CL16 DIMM HyperX Fury Black - link • HDD - • SSD - Samsung 860 EVO SATA3 2.5" 1TB, MZ-76E1T0B/EU - link • CPU Cooler - • Графичка картица - MSI GeForce RTX 2060 SUPER Ventus 8GB OC GDDR6 - link Monitor - Dell U2718q Ultra Sharp 4K 17" LED IPS, 3840x2160, 5ms - link Датум на склопување - 20.01.2020 ✓ Склопување + напредно менаџирање на кабли ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ Професионален cable management ✓ High Performance термална паста ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти ✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации. ➤ Цените и залихите секојдневно се менуваат, контактирајте не за подетални информации ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте: ✓ најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk ✓ бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...) ✓ дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management ✓ учество во месечна гејминг наградна игра http://ddcom.com.mk/promocii/529-2016-05-05-08-02-56
Спецификации
Категорија Клиент конфигурации
Brand DDCom
Part Number Custom Build No106
Write Your Own Review
You're reviewing:Клиент. Конфиг. №106 MasterBox Green
Повеќе продукти од DDCom