Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Клиент. Конфиг. №107 Enigma 3900X

Има на залиха
Прашај за цена
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 23-09-2022
КОД: 941654
Прашај за залиха
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Клиентска Конфигурација №107 ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор • Куќиште - NZXT H500i ATX Mid-Tower w/Window 2xAer F120, Black Blue CAH500W-BL - link • Процесор - AMD Ryzen 9 3900X 12Core 3.8GHz AM4 BOX w/Wraith Prism with RGB LED - link • Напојување - PSU Riotoro Enigma G2, 80+ Gold 750W Full Modular, PR-GP0750-FMG2-EU - link • Матична Плоча - Astock X570 AM4 Phantom Gaming 4 4xDDR4 4060+ MHz (OC) - link • Mеморија - Kingston CL16 HyperX Fury 16GB DDR4 3200Mhz Black - link • HDD - Seagate Barracuda SATA3 3.5" 2TB 7200RPM 256MB - link • SSD - Samsung 970 EVO Plus 500GB M.2 PCI-e NVMe, MZ-V7S500Bw - link • CPU Cooler - • Графичка картица - Gigabyte GeForce GTX 1660 OC 6GB GDDR5 DX12 Windforce - link Датум на склопување - 16.01.2020 ✓ Склопување + напредно менаџирање на кабли ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ Професионален cable management ✓ High Performance термална паста ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти ✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации. ➤ Цените и залихите секојдневно се менуваат, контактирајте не за подетални информации ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте: ✓ најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk ✓ бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...) ✓ дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management ✓ учество во месечна гејминг наградна игра http://ddcom.com.mk/promocii/529-2016-05-05-08-02-56
Спецификации
Категорија Клиент конфигурации
Brand DDCom
Part Number Custom Build No107
Write Your Own Review
You're reviewing:Клиент. Конфиг. №107 Enigma 3900X
Повеќе продукти од DDCom