Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Клиент. Конфиг. №108 Gamer Storm

Има на залиха
Прашај за цена
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 29-06-2022
КОД: 944277
Прашај за залиха
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Клиентска Конфигурација №108 ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор • Куќиште - SAMA Black Fish • Процесор - CPU AMD AM4 Ryzen 7 Box, 3700X 3.6GHz MAX Boost 4.4GHz 8xCore • Напојување - PSU DeepCool DQ650-M Full Modular 80 Plus Gold Black • Матична Плоча - GigaByte X570 Gaming X AM4 DDR4 4000MHz OC SATA3 2xM.2 USB3.2 PCIe 4.0 • Mеморија - RAM G.Skill RipjawsV DDR4 32GB (2x16GB) 3200MHz F4-3200C15D-32GVK black • HDD - WD RED 40EFRX, 4000GB, SATA3, 64MB, 3.5", Intellipower rpm • SSD - Samsung 860 Evo 250GB SATA3 2.5" MZ76E250B • CPU Cooler - • Графичка картица - Sapphire ATI PCX R7 240 2GB DDR3 + Combo Keyboard and Mouse Wired Genius KM-160 Black + TP-Link TG-3468 32bit Gigabit PCIe Network Interface Card + Monitor Samsung LCD 28" LU28E590DS/ENTN Panel 4K 3 Датум на склопување - ✓ Склопување + напредно менаџирање на кабли ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ Професионален cable management ✓ High Performance термална паста ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти ✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации. ➤ Цените и залихите секојдневно се менуваат, контактирајте не за подетални информации ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте: ✓ најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk ✓ бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...) ✓ дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management ✓ учество во месечна гејминг наградна игра http://ddcom.com.mk/promocii/529-2016-05-05-08-02-56
Спецификации
Категорија Клиент конфигурации
Brand DDCom
Clock Speed: 3.60 GHz
Max Turbo Frequency: up to 4.40 GHz
SSD Capacity 250 GB
Core Name N/A
GPU Model R7
HDD Capacity 4 TB
GPU Brand AMD® Radeon™
Part Number Custom Build No108
RAM Capacity 32 GB
Processor Technology AMD® Ryzen™7
Write Your Own Review
You're reviewing:Клиент. Конфиг. №108 Gamer Storm
Повеќе продукти од DDCom