Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Клиент. Конфиг. №109 Genesis i9-9900K

Има на залиха
Прашај за цена
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 23-09-2022
КОД: 944278
Прашај за залиха
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Клиентска Конфигурација №109 ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор • Куќиште - Natec Genesis Titan 750 Gaming RED • Процесор - Intel Core i9-9900K 3.6GHz up to 5GHz • Напојување - nJoy 850W Active PFC GOLD • Матична Плоча - GigaByte Z390M Gaming LGA 1151 DDR4 4266MHz • Mеморија - Kingston CL16 HyperX Fury Black 16GB DDR4 3200Mhz DIMM • HDD - Toshiba P300 1TB HDD 7200rpm, 64MB Cache SATA-3 • SSD - Kingston A2000 250GB SSD M.2PCIe NVMe • CPU Cooler - Cooler Master Hyper 412R Universal • Графичка картица - ASUS Dual-RTX2070-O8G-EVO-V2 Датум на склопување - 29.07.2020 ✓ Склопување + напредно менаџирање на кабли ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ Професионален cable management ✓ High Performance термална паста ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти ✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации. ➤ Цените и залихите секојдневно се менуваат, контактирајте не за подетални информации ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте: ✓ најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk ✓ бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...) ✓ дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management ✓ учество во месечна гејминг наградна игра http://ddcom.com.mk/promocii/529-2016-05-05-08-02-56
Спецификации
Категорија Клиент конфигурации
Brand DDCom
Clock Speed: 3.60 GHz
Max Turbo Frequency: up to 5.00 GHz
SSD Capacity 250 GB
Core Name 8th Gen. Coffee Lake
GPU Model RTX 2070
HDD Capacity 1 TB
GPU Brand nVidia® GeForce™
Part Number Custom Build No109
RAM Capacity 16 GB
Processor Technology Intel® Core™ i9
Write Your Own Review
You're reviewing:Клиент. Конфиг. №109 Genesis i9-9900K
Повеќе продукти од DDCom