Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Клиент. Конфиг. №110 Stone Ryzen7

Има на залиха
Прашај за цена
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 16-09-2022
КОД: 946195
Прашај за залиха
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Клиентска Конфигурација №110 ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор • Куќиште - MSI Stone gaming - link • Процесор - AMD Ryzen 7 3700X AM4 3600MHz - link • Напојување - CoolerMaster MasterWatt 750W 80+ Bronze - link • Матична Плоча - GigaByte B450 AORUS Pro AM4 DDR4 3200MHz OC SATA3 - link • Mеморија - Kingston 2x16GB DDR4 2666MHz CL19 - link • HDD - Toshiba P300 1TB 7200rpm 64MB - link • SSD - Kingston A2000 500GB M.2 PCIe NVMe SSD 3D NAND 0 link • CPU Cooler - • Графичка картица - GigaByte GeForce GTX 1660 OC 6GB GDDR5 DX12 - link Датум на склопување - 18.08.2020 Цена: денари (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда) ✓ Склопување + напредно менаџирање на кабли ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ Професионален cable management ✓ High Performance термална паста ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти ✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации. ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте: ✓ најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk ✓ бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...) ✓ дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management ✓ учество во месечна гејминг наградна игра Зошто ДДСтор? - https://ddcom.com.mk/custom-build-konfiguracii-po-izbor-na-klienti/819-custom-build-2
Спецификации
Категорија Клиент конфигурации
Brand DDCom
Clock Speed: 3.60 GHz
Max Turbo Frequency: up to 4.40 GHz
SSD Capacity 500 GB
Core Name N/A
GPU Model GTX 1660
HDD Capacity 1 TB
GPU Brand nVidia® GeForce™
Part Number Custom Build No110
RAM Capacity 32 GB
Processor Technology AMD® Ryzen™7
Write Your Own Review
You're reviewing:Клиент. Конфиг. №110 Stone Ryzen7
Повеќе продукти од DDCom