Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Клиент. Конфиг. №111 Storm Enforcer 3900X

Има на залиха
Прашај за цена
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 16-09-2022
КОД: 946196
Прашај за залиха
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Клиентска Конфигурација №111 ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор • Куќиште - CoolerMaster Storm Enforcer with side Window SGC-1000-KWN1 • Процесор - CPU AMD AM4 Ryzen 9 3900X, Box, 3,8GHz, MAX Boost 4,6GHz 12xCore • Напојување - CoolerMaster MWE Gold 750W, 230V, 80+ Full Modular • Матична Плоча - MB Asus Tuf B450-Pro Gaming • Mеморија - Kingston HyperX Fury RGB 32GB, 3200MHz, DDR4 CL16 DIMM (kit of 2) HX432C16FB3AK2 • HDD - • SSD - Samsung 970 EVO Plus 500GB SSD • CPU Cooler - • Графичка картица - Gigabyte GeForce GTX 1650 Windforce OC 4GB GDDR5 + Monitor Dell P2719H 27" FullHD IPS HDMI/DP/VGA/USB Датум на склопување - 04.11.2020 Цена: денари (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда) ✓ Склопување + напредно менаџирање на кабли ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ Професионален cable management ✓ High Performance термална паста ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти ✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации. ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте: ✓ најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk ✓ бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...) ✓ дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management ✓ учество во месечна гејминг наградна игра Зошто ДДСтор? - https://ddcom.com.mk/custom-build-konfiguracii-po-izbor-na-klienti/819-custom-build-2
Спецификации
Категорија Клиент конфигурации
Brand DDCom
Clock Speed: 3.80 GHz
Max Turbo Frequency: up to 4.60 GHz
SSD Capacity 500 GB
Core Name N/A
GPU Model GTX 1650
HDD Capacity N/A
GPU Brand nVidia® GeForce™
Part Number Custom Build No111
RAM Capacity 32 GB
Processor Technology AMD® Ryzen™9
Write Your Own Review
You're reviewing:Клиент. Конфиг. №111 Storm Enforcer 3900X
Повеќе продукти од DDCom