Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Клиент конфиг. №27 со GTX 970 XTREME

Има на залиха
Прашај за цена
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 23-09-2022
КОД: 893035
Прашај за залиха
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Клиентска конфигурација бр.27 со GTX 970 XTREME ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор • Кукиште - SAMA Athena 01 • Процесор - Intel® Core™ i7-6700K Processor (8M Cache, up to 4.20 GHz) • Напојување - Gigabyte B700H Bronze • Матична Плоча - Gigabyte Z170X Gaming 3 • Mеморија - DDR4 Kingston Hyper X 16GB • SSD - Samsung Pro 256GB • HDD • CPU Cooler - Deep Cool Ice Blade • Графичка картица - Gigabyte Xtreme GTX 970 ✓ Склопување + напредно менаџирање на кабли ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ Професионален cable management ✓ High Performance термална паста ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти ✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации. Датум на составување 04.2016 ➤ Цените и залихите секојдневно се менуваат, контактирајте не за подетални информации ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте: ✓ најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk ✓ бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...) ✓ дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management ✓ учество во месечна гејминг наградна игра http://ddcom.com.mk/promocii/529-2016-05-05-08-02-56
Спецификации
Категорија Клиент конфигурации
Brand DDCom
Clock Speed: 4.00 GHz
Max Turbo Frequency: up to 4.20 GHz
SSD Capacity 256 GB
Core Name N/A
GPU Model GTX 970
HDD Capacity N/A
GPU Brand nVidia® GeForce™
Part Number Custom Build No27
RAM Capacity 16 GB
Processor Technology Intel® Core™ i7
Write Your Own Review
You're reviewing:Клиент конфиг. №27 со GTX 970 XTREME
Повеќе продукти од DDCom