Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Клиент конфиг. №42 Maelstorm 240T

Има на залиха
Прашај за цена
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 16-09-2022
КОД: 899266
Прашај за залиха
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Клиентска конфигурација бр.42 Maelstorm 240T ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор • Кукиште - SAMA Athena 01 • Процесор - AMD FX-8350 • Напојување - Cooler Master G650M • Матична Плоча - Asus MSA99FX Pro • Mеморија - DDR3 Kingston Beast 16GB • SSD - Kingston Fury 240GB • HDD - Western Digital Blue 1TB • CPU Cooler - Deep Cool Maelstorm 240T • Графичка картица - Sapphire R9 390X Nitro ✓ Склопување + напредно менаџирање на кабли ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ Професионален cable management ✓ High Performance термална паста ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти ✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации. Датум на составување 09.2016 ➤ Цените и залихите секојдневно се менуваат, контактирајте не за подетални информации ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте: ✓ најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk ✓ бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...) ✓ дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management ✓ учество во месечна гејминг наградна игра http://ddcom.com.mk/promocii/529-2016-05-05-08-02-56
Спецификации
Категорија Клиент конфигурации
Brand DDCom
Clock Speed: 4.00 GHz
Max Turbo Frequency: up to 4.20 GHz
SSD Capacity 240 GB
Core Name N/A
GPU Model R9
HDD Capacity 1 TB
GPU Brand AMD® Radeon™
Part Number Custom Build No42
RAM Capacity 16 GB
Processor Technology AMD® FX™
Write Your Own Review
You're reviewing:Клиент конфиг. №42 Maelstorm 240T
Повеќе продукти од DDCom