Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Клиент. Конфиг. №50 980TI Strix

Има на залиха
Прашај за цена
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 16-09-2022
КОД: 925984
Прашај за залиха
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Клиентска конфигурација бр.50 980TI Strix ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор • Кукиште - Cooler Master Trooper • Процесор - Intel® Core™ i7-5930K Processor (15M Cache, up to 3.70 GHz) • Напојување - Cooler master Vanguard V1000 • Матична Плоча - Asus X99 Deluxe • Mеморија - Kingston Hyper X Fury 2400mhz 64GB • SSD - Samsung Evo 850 500GB x2 (=1TB) • HDD - Western Digital HDD 4TB Red x2 (=8TB) • CPU Cooler - Cooler Master 412 • Графичка картица - Asus Strix 980Ti 6GB ✓ Склопување + напредно менаџирање на кабли ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ Професионален cable management ✓ High Performance термална паста ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти ✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации. Датум на составување 2016 ➤ Цените и залихите секојдневно се менуваат, контактирајте не за подетални информации ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте: ✓ најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk ✓ бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...) ✓ дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management ✓ учество во месечна гејминг наградна игра http://ddcom.com.mk/promocii/529-2016-05-05-08-02-56
Спецификации
Категорија Клиент конфигурации
Brand DDCom
Clock Speed: 3.50 GHz
Max Turbo Frequency: up to 3.70 GHz
SSD Capacity 1 TB
Core Name N/A
GPU Model GTX 980 Ti
HDD Capacity 8 TB
GPU Brand nVidia® GeForce™
Part Number Custom Build No50
RAM Capacity 64 GB
Processor Technology Intel® Core™ i7
Write Your Own Review
You're reviewing:Клиент. Конфиг. №50 980TI Strix
Повеќе продукти од DDCom