Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Клиент. Конфиг. №51 Captain 240 EX

Има на залиха
Прашај за цена
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 16-09-2022
КОД: 925985
Прашај за залиха
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Клиентска конфигурација №51 Captain 240 EX ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор • Кукиште - SAMA Black Widow • Процесор - Intel® Core™ i7-5820K Processor (15M Cache, up to 3.60 GHz) • Напојување - Cooler Master 850 Vanguard • Матична Плоча - Gigabyte Ultra Gaming X99 • Mеморија - GSkill Trident Z 3200mhz 64GB • HDD - WD Red 3 TB • SSD - Samsung 500GB Evo 850 • CPU Cooler - Deep Cool Captain 240 • Графичка картица - Gigabyte GTX 1080 G1 ✓ Склопување + напредно менаџирање на кабли ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ Професионален cable management ✓ High Performance термална паста ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти ✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации. ➤ Цените и залихите секојдневно се менуваат, контактирајте не за подетални информации ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте: ✓ најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk ✓ бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...) ✓ дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management ✓ учество во месечна гејминг наградна игра http://ddcom.com.mk/promocii/529-2016-05-05-08-02-56
Спецификации
Категорија Клиент конфигурации
Brand DDCom
Clock Speed: 3.30 GHz
Max Turbo Frequency: up to 3.60 GHz
SSD Capacity 500 GB
Core Name N/A
GPU Model GTX 1080
HDD Capacity 3 TB
GPU Brand nVidia® GeForce™
Part Number Custom Build No51
RAM Capacity 64 GB
Processor Technology Intel® Core™ i7
Write Your Own Review
You're reviewing:Клиент. Конфиг. №51 Captain 240 EX
Повеќе продукти од DDCom