Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Клиент. Конфиг. №59 Budget Ryzen

Има на залиха
Прашај за цена
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 23-09-2022
КОД: 925993
Прашај за залиха
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Клиентска конфигурација №59 Budget Ryzen ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор • Кукиште - SAMA Inpower Golden Shield Gaming Black • Процесор - Ryzen™ 5 1600 Processor for Gaming • Напојување - Generic 700W • Матична Плоча - Gigabyte B350 Gaming 3 • Mеморија - Kingston HyperX 8GB 2400MHz • HDD - 1TB Western Digital Blue • CPU Cooler - AMD Stock • Графичка картица - AMD Sapphire RX 550 4GB Pulse ✓ Склопување + напредно менаџирање на кабли ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ Професионален cable management ✓ High Performance термална паста ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти ✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации. ➤ Цените и залихите секојдневно се менуваат, контактирајте не за подетални информации ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте: ✓ најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk ✓ бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...) ✓ дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management ✓ учество во месечна гејминг наградна игра http://ddcom.com.mk/promocii/529-2016-05-05-08-02-56
Спецификации
Категорија Клиент конфигурации
Brand DDCom
Clock Speed: 3.20 GHz
Max Turbo Frequency: up to 3.30 GHz
SSD Capacity N/A
Core Name Zen Summit Ridge
GPU Model RX 550
HDD Capacity 1 TB
GPU Brand AMD® Radeon™
Part Number Custom Build No59
RAM Capacity 8 GB
Processor Technology AMD® Ryzen™5
Write Your Own Review
You're reviewing:Клиент. Конфиг. №59 Budget Ryzen
Повеќе продукти од DDCom