Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Клиент. Конфиг. №66 D Shield V2

Има на залиха
Прашај за цена
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 16-09-2022
КОД: 926000
Прашај за залиха
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Клиентска Конфигурација №66 D Shield V2 ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор • Кукиште - Deep Cool D shield • Процесор - 2nd Gen Ryzen™ 5 2600 Desktop Processor for Gamers • Напојување - EVGA 550 Super Nova G3 • Матична Плоча - Gigabyte AB350M Gaming 3 AM4 • Mеморија - 16GB Kingston Hyper X • HDD - Western Digital blue 2TB • CPU Cooler - Cooler Master H412R • Графичка картица - Gigabyte GTX 1060 3GB ✓ Склопување + напредно менаџирање на кабли ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ Професионален cable management ✓ High Performance термална паста ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти ✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации. ➤ Цените и залихите секојдневно се менуваат, контактирајте не за подетални информации ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте: ✓ најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk ✓ бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...) ✓ дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management ✓ учество во месечна гејминг наградна игра http://ddcom.com.mk/promocii/529-2016-05-05-08-02-56
Спецификации
Категорија Клиент конфигурации
Brand DDCom
Clock Speed: 3.40 GHz
Max Turbo Frequency: up to 3.90 GHz
SSD Capacity N/A
Core Name Zen+ Pinnacle Ridge
GPU Model GTX 1060
HDD Capacity 2 TB
GPU Brand nVidia® GeForce™
Part Number Custom Build No66
RAM Capacity 16 GB
Processor Technology AMD® Ryzen™5
Write Your Own Review
You're reviewing:Клиент. Конфиг. №66 D Shield V2
Повеќе продукти од DDCom