Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Клиент. Конфиг. №68 AMD R7 2700X with X370

Има на залиха
Прашај за цена
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 16-09-2022
КОД: 926002
Прашај за залиха
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Клиентска Конфигурација №68 AMD R7 2700X with X370 ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор • Кукиште - NZXT S340 • Процесор - 2nd Gen Ryzen™ 7 2700X Desktop Processor • Напојување - Cooler Master Master Watt 750W • Матична Плоча - Gigabyte X370 Gaming K5 • Mеморија - 32GB Ripjaws V • SSD - Samsung 580Evo 500GB • CPU Cooler - AMD Stock • Графичка картица - Gigabyte GTX 1060 6GB Gaming ✓ Склопување + напредно менаџирање на кабли ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ Професионален cable management ✓ High Performance термална паста ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти ✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации. ➤ Цените и залихите секојдневно се менуваат, контактирајте не за подетални информации ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте: ✓ најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk ✓ бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...) ✓ дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management ✓ учество во месечна гејминг наградна игра http://ddcom.com.mk/promocii/529-2016-05-05-08-02-56
Спецификации
Категорија Клиент конфигурации
Brand DDCom
Clock Speed: 3.70 GHz
Max Turbo Frequency: up to 4.30 GHz
SSD Capacity 500 GB
Core Name Zen+ Pinnacle Ridge
GPU Model GTX 1060
HDD Capacity 32 GB
GPU Brand nVidia® GeForce™
Part Number Custom Build No68
RAM Capacity 32 GB
Processor Technology AMD® Ryzen™7
Write Your Own Review
You're reviewing:Клиент. Конфиг. №68 AMD R7 2700X with X370
Повеќе продукти од DDCom