Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Клиент. Конфиг. №72 Master Vanguard

Има на залиха
Прашај за цена
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 16-09-2022
КОД: 930528
Прашај за залиха
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Клиентска Конфигурација №72 Master Vanguard ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор • Кукиште - Case NZXT ATX Mid-Tower H500 w/WINDOW 2xAer F120 Black Red CA-H500B-BR • Процесор - AMD Ryzen 7 2700X 3.7GHz up to 4.3GHz, Box, AM4, CPU Cores x8, Threads x16 • Напојување - Cooler Master Vanguard 750W • Матична Плоча - MB Gigabyte X470 AORUS Ultra Gaming AM4 DDR4 3200MHz OC SATA3 2xM.2 USB3.1/TypeC • Mеморија - RAM DDR4 16GB (2x8GB) 3200MHz G.Skill RipjawsV F4-3200C15D-16GVR red • HDD - HDD 3.5" 1TB Toshiba SATA3 7200RPM 32MB • SSD - SAMSUNG SSD 860 EVO SATA3 250GB, MZ-76E250B/EU NOV • CPU Cooler - • Графичка картица - VGA Gigabyte PCX GeForce RTX 2070 Gaming OC 8GB GDDR6 HDMI/3xDP USB Type-C DX12 ✓ Склопување + напредно менаџирање на кабли ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ Професионален cable management ✓ High Performance термална паста ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти ✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации. ➤ Цените и залихите секојдневно се менуваат, контактирајте не за подетални информации ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте: ✓ најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk ✓ бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...) ✓ дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management ✓ учество во месечна гејминг наградна игра http://ddcom.com.mk/promocii/529-2016-05-05-08-02-56
Спецификации
Категорија Клиент конфигурации
Brand DDCom
Clock Speed: 3.70 GHz
Max Turbo Frequency: up to 4.30 GHz
SSD Capacity 250 GB
Core Name Zen+ Pinnacle Ridge
GPU Model RTX 2070
HDD Capacity 1 TB
GPU Brand nVidia® GeForce™
Part Number Custom Build No72
RAM Capacity 16 GB
Processor Technology AMD® Ryzen™7
Write Your Own Review
You're reviewing:Клиент. Конфиг. №72 Master Vanguard
Повеќе продукти од DDCom