Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Клиент. Конфиг. №73 Cyclops RTX 2060

Има на залиха
Прашај за цена
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 16-09-2022
КОД: 934903
Прашај за залиха
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Клиентска Конфигурација №73 Cyclops RTX 2060 ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор • Кукиште - MS Cyclops 5 • Процесор - Intel® Core™ i7-8700K Processor (12M Cache, up to 4.70 GHz) • Напојување - Evga Super Nova 650w • Матична Плоча - Asus B360 Tuff • Mеморија - G.SKILL 16GB Aegis 3000mhz • HDD - • SSD - Kingston 2x240gb m.2 nvme • CPU Cooler - Deep Cool Ice Blade 200 • Графичка картица - MSI Gaming Z RTX 2060 ✓ Склопување + напредно менаџирање на кабли ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ Професионален cable management ✓ High Performance термална паста ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти ✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации. ➤ Цените и залихите секојдневно се менуваат, контактирајте не за подетални информации ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте: ✓ најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk ✓ бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...) ✓ дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management ✓ учество во месечна гејминг наградна игра http://ddcom.com.mk/promocii/529-2016-05-05-08-02-56
Спецификации
Категорија Клиент конфигурации
Brand DDCom
Clock Speed: 3.70 GHz
Max Turbo Frequency: up to 4.70 GHz
SSD Capacity 480 GB
Core Name 8th Gen. Coffee Lake
GPU Model RTX 2060
HDD Capacity N/A
GPU Brand nVidia® GeForce™
Part Number Custom Build No73
RAM Capacity 16 GB
Processor Technology Intel® Core™ i7
Write Your Own Review
You're reviewing:Клиент. Конфиг. №73 Cyclops RTX 2060
Повеќе продукти од DDCom