Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Клиент. Конфиг. №76 RX590 Ryzen 2600

Има на залиха
Прашај за цена
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 16-09-2022
КОД: 934906
Прашај за залиха
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Клиентска Конфигурација №76 RX590 Ryzen 2600 ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор • Кукиште - NZXT H440 • Процесор - Ryzen™ 5 2600 desktop processor • Напојување - Evga Super Nova 650w • Матична Плоча - Gigabyte B350m Gaming3 • Mеморија - Kingston Predator 3000mhz • HDD - 2TB Western Digital Blue • SSD - Kingston A400 480GB • CPU Cooler - AMD Stock Cooler • Графичка картица - Sapphire RX 590 ✓ Склопување + напредно менаџирање на кабли ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ Професионален cable management ✓ High Performance термална паста ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти ✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации. ➤ Цените и залихите секојдневно се менуваат, контактирајте не за подетални информации ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте: ✓ најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk ✓ бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...) ✓ дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management ✓ учество во месечна гејминг наградна игра http://ddcom.com.mk/promocii/529-2016-05-05-08-02-56
Спецификации
Категорија Клиент конфигурации
Brand DDCom
Clock Speed: 3.40 GHz
Max Turbo Frequency: up to 3.90 GHz
SSD Capacity 480 GB
Core Name Zen+ Pinnacle Ridge
GPU Model RX 590
HDD Capacity 2 GB
GPU Brand AMD® Radeon™
Part Number Custom Build No76
RAM Capacity N/A
Processor Technology AMD® Ryzen™5
Write Your Own Review
You're reviewing:Клиент. Конфиг. №76 RX590 Ryzen 2600
Повеќе продукти од DDCom