Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Клиент. Конфиг. №77 Ryzen 2600 RTX 2060

Има на залиха
Прашај за цена
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 23-09-2022
КОД: 934907
Прашај за залиха
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Клиентска Конфигурација №77 Ryzen 2600 RTX 2060 ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор • Кукиште - Deep Cool Matrexx 55 • Процесор - 2nd Gen Ryzen™ 5 2600 • Напојување - Cooler Master Master Wat Lite 600W • Матична Плоча - Asrock B450 Steel LEgend • Mеморија - Gskill Aegis 16GB • HDD - 2TB Western Digital Blue • SSD - Kingston A400 480GB • CPU Cooler - Cooler Master 240 Master Liquid RGB • Графичка картица - Gigabyte RTX 2060 Windforce ✓ Склопување + напредно менаџирање на кабли ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ Професионален cable management ✓ High Performance термална паста ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти ✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации. ➤ Цените и залихите секојдневно се менуваат, контактирајте не за подетални информации ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте: ✓ најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk ✓ бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...) ✓ дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management ✓ учество во месечна гејминг наградна игра http://ddcom.com.mk/promocii/529-2016-05-05-08-02-56
Спецификации
Категорија Клиент конфигурации
Brand DDCom
Clock Speed: 3.40 GHz
Max Turbo Frequency: up to 3.90 GHz
SSD Capacity 480 GB
Core Name Zen+ Pinnacle Ridge
GPU Model RTX 2060 12GB GDDR6
HDD Capacity 2 TB
GPU Brand nVidia® GeForce™
Part Number Custom Build No77
RAM Capacity 16 GB
Processor Technology AMD® Ryzen™5
Write Your Own Review
You're reviewing:Клиент. Конфиг. №77 Ryzen 2600 RTX 2060
Повеќе продукти од DDCom