Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Клиент. Конфиг. №78 2700X Earlkase

Има на залиха
Прашај за цена
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 23-09-2022
КОД: 934908
Прашај за залиха
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Клиентска Конфигурација №78 2700X Earlkase ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор • Кукиште -Deepcool Earlkase RGB V2 • Процесор - AMD Ryzen 7 2700X Processor • Напојување - EVGA 850W SuperNova Gold • Матична Плоча - MSI X470 Gaming Pro • Mеморија - Gskill Sniper 16GB 3200mhz • HDD - 2TB Western Digital Blue • SSD - Samsung QVO 860 1TB • CPU Cooler - AMD Stock Cooler • Графичка картица - Gigabyte GTX 1070 Windforce ✓ Склопување + напредно менаџирање на кабли ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ Професионален cable management ✓ High Performance термална паста ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти ✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации. ➤ Цените и залихите секојдневно се менуваат, контактирајте не за подетални информации ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте: ✓ најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk ✓ бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...) ✓ дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management ✓ учество во месечна гејминг наградна игра http://ddcom.com.mk/promocii/529-2016-05-05-08-02-56
Спецификации
Категорија Клиент конфигурации
Brand DDCom
Clock Speed: 3.70 GHz
Max Turbo Frequency: up to 4.30 GHz
SSD Capacity 1 TB
Core Name Zen+ Pinnacle Ridge
GPU Model GTX 1070
HDD Capacity 2 TB
GPU Brand nVidia® GeForce™
Part Number Custom Build No78
RAM Capacity 16 GB
Processor Technology AMD® Ryzen™7
Write Your Own Review
You're reviewing:Клиент. Конфиг. №78 2700X Earlkase
Повеќе продукти од DDCom