Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Клиент. Конфиг. №80 Blue Titan

Има на залиха
Прашај за цена
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 16-09-2022
КОД: 936201
Прашај за залиха
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Клиентска Конфигурација №80 Blue Titan ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор • Кукиште - ATX Midi Tower Case Natec Genesis Titan 750 Gaming Blue w/o PSU - link • Процесор - CPU AMD Ryzen 5 2600X Six-Core 3.6GHz AM4 BOX w/Wraith Spire Cooler - link • Напојување - PSU 650W NZXT 80+ GOLD, Digital Monitoring, Full Modular NP-1PM-E650A-EU - link • Матична Плоча - MB MSI x470 Gaming Pro AM4 DDR4 3466Mhz Usb 3.1 gaming Gbit LAN RGB - link • Mеморија - DIMM 8GB DDR4 3200Mhz Kingston CL18 HyperX Fury White - link • HDD - • SSD - Kingston 240GB A400 SSD SATA3, 2.5", Data transfer - up to 500MB/s - link • CPU Cooler - • Графичка картица - VGA MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC, HDMI*2, DP*2, DL-DVI-D, 256bit. - link Датум на склопување - 08.2019 ✓ Склопување + напредно менаџирање на кабли ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ Професионален cable management ✓ High Performance термална паста ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти ✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации. ➤ Цените и залихите секојдневно се менуваат, контактирајте не за подетални информации ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте: ✓ најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk ✓ бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...) ✓ дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management ✓ учество во месечна гејминг наградна игра http://ddcom.com.mk/promocii/529-2016-05-05-08-02-56
Спецификации
Категорија Клиент конфигурации
Brand DDCom
Clock Speed: 3.60 GHz
Max Turbo Frequency: up to 4.20 GHz
SSD Capacity 240 GB
Core Name Zen+ Pinnacle Ridge
GPU Model RX 580
HDD Capacity N/A
GPU Brand AMD® Radeon™
Part Number Custom Build No80
RAM Capacity 8 GB
Processor Technology AMD® Ryzen™5
Write Your Own Review
You're reviewing:Клиент. Конфиг. №80 Blue Titan
Повеќе продукти од DDCom