Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Клиент. Конфиг. №82 Silent Lake

Има на залиха
Прашај за цена
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 16-09-2022
КОД: 936203
Прашај за залиха
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Клиентска Конфигурација №82 Silent Lake ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор • Кукиште - ATX Midi Tower Case Deepcool E-Shield w/USB 3.0, 2xUSB 2.0, 120mm FAN - link • Процесор - CPU Intel Core i7-8700K Coffee Lake Six Core 3.7Hz LGA 1151 12MB BOX w/o Cooler - link • Напојување - PSU 750W GigaByte G750H Real Power, 80 Gold, Modular, Silent 14cm FAN Control, Black - link • Матична Плоча - MB GigaByte Z370P-D3 LGA1151 DDR4 4000MHz OC SATA3 M.2 USB 3.1 GBit LAN HDMI - link • Mеморија - 2x DIMM 16GB DDR4 3200Mhz Kingston CL16 HyperX Fury Black - link • HDD - 3.5" 1TB Toshiba P300 SATA3 7200rpm 64MB - link • SSD - 2.5" Kingston A400 Series 240GB 7mm - link • CPU Cooler - Cooler Master Hyper 412R Universal incl. Intel and AMD - link • Графичка картица - VGA GigaByte GeForce GTX 1060 WindForce OC 6GB GDDR5 2xDVI/HDMI/DP VR Ready DX12 WindForce 2X - link ПОДАРОК - Тастатура + Глувче Датум на склопување - 09.2019 ✓ Склопување + напредно менаџирање на кабли ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ Професионален cable management ✓ High Performance термална паста ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти ✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации. ➤ Цените и залихите секојдневно се менуваат, контактирајте не за подетални информации ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте: ✓ најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk ✓ бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...) ✓ дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management ✓ учество во месечна гејминг наградна игра http://ddcom.com.mk/promocii/529-2016-05-05-08-02-56
Спецификации
Категорија Клиент конфигурации
Brand DDCom
Clock Speed: 3.70 GHz
Max Turbo Frequency: up to 4.70 GHz
SSD Capacity 240 GB
Core Name 8th Gen. Coffee Lake
GPU Model GTX 1060
HDD Capacity 1 TB
GPU Brand nVidia® GeForce™
Part Number Custom Build No82
RAM Capacity 32 GB
Processor Technology Intel® Core™ i7
Write Your Own Review
You're reviewing:Клиент. Конфиг. №82 Silent Lake
Повеќе продукти од DDCom