Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Клиент. Конфиг. №83 Falcon PRO

Има на залиха
Прашај за цена
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 23-09-2022
КОД: 936204
Прашај за залиха
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Клиентска Конфигурација №83 Falcon PRO ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор • Кукиште - MSI FALCON Pro gaming blue case LED - link • Процесор - Intel® Core™ i3-9100F Processor (6M Cache, up to 4.20 GHz) box Coffee Lake - link • Напојување - PSU 550W DeepCool DN550 (New Version) 80Plus Black - link • Матична Плоча - MSI B360 GAMING PLUS LGA1151 DDR4 2666MHz OC SATA3 2xM.2 USB3.1/Type-C GBit LAN HDMI/DP - link • Mеморија - DIMM 8GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury Black CL16 HX426C16FB3/8 - link • HDD - 3.5" 1TB Western Digital SATA3 64MB Caviar Blue - link • SSD - • CPU Cooler - Intel Box Cooler • Графичка картица - VGA ASrock Phantom GDR RX570 4G - link Датум на склопување - 09.2019 ✓ Склопување + напредно менаџирање на кабли ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ Професионален cable management ✓ High Performance термална паста ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти ✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации. ➤ Цените и залихите секојдневно се менуваат, контактирајте не за подетални информации ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте: ✓ најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk ✓ бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...) ✓ дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management ✓ учество во месечна гејминг наградна игра http://ddcom.com.mk/promocii/529-2016-05-05-08-02-56
Спецификации
Категорија Клиент конфигурации
Brand DDCom
Clock Speed: 3.60 GHz
Max Turbo Frequency: up to 4.20 GHz
SSD Capacity N/A
Core Name 8th Gen. Coffee Lake
GPU Model RX 570
HDD Capacity 1 TB
GPU Brand AMD® Radeon™
Part Number Custom Build No83
RAM Capacity 8 GB
Write Your Own Review
You're reviewing:Клиент. Конфиг. №83 Falcon PRO
Повеќе продукти од DDCom