Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Клиент. Конфиг. №84 White King

Има на залиха
Прашај за цена
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 16-09-2022
КОД: 936205
Прашај за залиха
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Клиентска Конфигурација №84 White King ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор • Кукиште - NZXT ATX Mid-Tower H510 w/Window 2xAer F120, Front USB 3.1 Type C, CA-H510B-W1 - link • Процесор - CPU Intel Core i5-9600K Cofee Lake Six Core 3.7GHz LGA 1151 9MB BOX w/o Cooler - link • Напојување - PSU 650W NZXT 80+ GOLD, Digital Monitoring, Full Modular NP-1PM-E650A-EU - link • Матична Плоча - MB GigaByte Z390 Gaming X LGA1151 DDR4 4266MHz OC SATA3 2xM.2 USB3.1 GBit LAN HDMI - link • Mеморија - DIMM 16GB DDR4 3200MHz Kingston CL16 HyperX Fury Black - link • HDD - HDD 3.5" 1TB Western Digital SATA3 64MB Caviar Blue 7200rpm WD10EZEX - link • SSD - M.2 Samsung NVMe 970 Pro 512GB PCIe 3.0 x4 - link • CPU Cooler - NZXT Kraken x52, 2x120mm Fan, RL-KRX52-02 AM4 - link • Графичка картица - VGA GigaByte Radeon RX5700XT Gaming OC 8GB GDDR6 HDMI/3xDP DX12 RGB PCIe 4.0 Windforce 3x - link ПОДАРОК - Тастатура + Глувче Датум на склопување - 09.2019 ✓ Склопување + напредно менаџирање на кабли ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ Професионален cable management ✓ High Performance термална паста ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти ✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации. ➤ Цените и залихите секојдневно се менуваат, контактирајте не за подетални информации ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте: ✓ најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk ✓ бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...) ✓ дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management ✓ учество во месечна гејминг наградна игра http://ddcom.com.mk/promocii/529-2016-05-05-08-02-56
Спецификации
Категорија Клиент конфигурации
Brand DDCom
Clock Speed: 3.70 GHz
Max Turbo Frequency: up to 4.60 GHz
SSD Capacity 512 GB
Core Name 8th Gen. Coffee Lake
GPU Model RX 5700 XT
HDD Capacity 1 TB
GPU Brand AMD® Radeon™
Part Number Custom Build No84
RAM Capacity 16 GB
Processor Technology Intel® Core™ i5
Write Your Own Review
You're reviewing:Клиент. Конфиг. №84 White King
Повеќе продукти од DDCom