Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Клиент. Конфиг. №85 MAG VAMPIRIC

Има на залиха
Прашај за цена
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 16-09-2022
КОД: 936206
Прашај за залиха
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Клиентска Конфигурација №85 MAG VAMPIRIC ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор • Кукиште - ATX Mid Tower Case MSI MAG VAMPIRIC 010 ARGB - link • Процесор - CPU AMD Ryzen 7 2700 Eight-Core 3.2GHz AM4 BOX w/Wraith Spire with RGB LED - link • Напојување - PSU 750W Vanguard - link • Матична Плоча - MSI B450 Tomahawk Ryzen DDR4 3466+ USB3.1 DVI/VGA/HDMI RGB Mystic Light - link • Mеморија - Kingston HyperX Fury Black 16GB 3200MHz DDR4 CL18 DIMM - link • HDD - • SSD - • CPU Cooler - • Графичка картица - GTX 1660 (на клиент) ПОДАРОК - Тастатура + Глувче Датум на склопување - 09.2019 ✓ Склопување + напредно менаџирање на кабли ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ Професионален cable management ✓ High Performance термална паста ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти ✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации. ➤ Цените и залихите секојдневно се менуваат, контактирајте не за подетални информации ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте: ✓ најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk ✓ бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...) ✓ дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management ✓ учество во месечна гејминг наградна игра http://ddcom.com.mk/promocii/529-2016-05-05-08-02-56
Спецификации
Категорија Клиент конфигурации
Brand DDCom
Clock Speed: 3.20 GHz
Max Turbo Frequency: up to 4.10 GHz
SSD Capacity N/A
Core Name Zen+ Pinnacle Ridge
GPU Model GTX 1660
HDD Capacity N/A
GPU Brand nVidia® GeForce™
Part Number Custom Build No85
RAM Capacity 16 GB
Processor Technology AMD® Ryzen™7
Write Your Own Review
You're reviewing:Клиент. Конфиг. №85 MAG VAMPIRIC
Повеќе продукти од DDCom