Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Клиент. Конфиг. №86 Inpower Twin Frozr

Има на залиха
Прашај за цена
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 29-06-2022
КОД: 936207
Прашај за залиха
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Клиентска Конфигурација Inpower Twin Frozr ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор • Кукиште - ATX Midi Towe Case SAMA Inpower Clear Gaming Black w/o PSU w/o FAN - link • Процесор - CPU AMD Ryzen 5 2600X Six-Core 3.6GHz AM4 BOX w/Wraith Spire Cooler - link • Напојување - PSU Cooler Master MasterWatt Lite 700W, 230V, 80+, Fan Type:Silent 120mm HDB fan - link • Матична Плоча - MB MSI B450 Tomahawk Ryzen DDR4 3466+ USB3.1 DVI/VGA/HDMI RGB Mystic Light - Link • Mеморија - DIMM 16GB DDR4 3200MHz Kingston CL18 HyperX Fury Black - link • HDD - • SSD - SSD 2.5" Kingston A400 Series 960GB 7mm - link • CPU Cooler - AMD Box Cooler • Графичка картица - VGA MSI Geforce GTX 1660Ti Gaming X 6GB GDDR6 OC HDMI/DPx3 DX12 RGB Twin Frozr 7 - link • Монитор - 24" MSI MAG241C LED Gaming 1ms, 144Hz, USBx3, HDMIx2, DP, Curved - link ПОДАРОК - Тастатура + Глувче Датум на склопување - 10.2019 ✓ Склопување + напредно менаџирање на кабли ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ Професионален cable management ✓ High Performance термална паста ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти ✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации. ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте: ✓ најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk ✓ бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...) ✓ дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management ✓ учество во месечна гејминг наградна игра Зошто ДДСтор? - https://ddcom.com.mk/custom-build-konfiguracii-po-izbor-na-klienti/819-custom-build-2
Спецификации
Категорија Клиент конфигурации
Brand DDCom
Clock Speed: 3.60 GHz
Max Turbo Frequency: up to 4.20 GHz
SSD Capacity 960 GB
Core Name Zen+ Pinnacle Ridge
GPU Model GTX 1660 Ti
HDD Capacity N/A
GPU Brand nVidia® GeForce™
Part Number Custom Build No86
RAM Capacity 16 GB
Processor Technology AMD® Ryzen™5
Write Your Own Review
You're reviewing:Клиент. Конфиг. №86 Inpower Twin Frozr
Повеќе продукти од DDCom