Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Клиент. Конфиг. №87 Sniper X

Има на залиха
Прашај за цена
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 16-09-2022
КОД: 936208
Прашај за залиха
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Клиентска Конфигурација Sniper X ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор • Куќиште - NZXT H500i ATX Mid-Towe w/window 2xAer F120, Black Red CA-H500W-BR - link • Процесор - CPU AMD AM4 Ryzen 7 Box, 3800X 3,9 GHz MAX Boost 4,5MHz 8xCore 32MB 105W with Wr - link • Напојување - PSU EVGA SuperNova G3 850W 13cm FAN, 80+ Gold, full modular, 220-G3-0850-X2 - link • Матична Плоча - ASUS TUF Gaming X570-Plus, AMD AM4 X570 ATX gaming motherboard with PCIe 4.0 - link • Mеморија - RAM DDR4 32GB (2x16GB) 3600MHz G.Skill Sniper X F4-3600C19D-32GSXKB - link • HDD - HDD Int WD 20EZRZ - link • SSD - Kingston 1TB M.2 PCIe NVMe SSD 3D TLC NAND - link • CPU Cooler - NZXT Kraken X52, 2x120mm Fan, RL-KRX52-02 AM4 - link • Графичка картица - VGA ASUS ROG-STRIX-RTX2070-A8G-Gaming - link Датум на склопување - 10.2019 ✓ Склопување + напредно менаџирање на кабли ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ Професионален cable management ✓ High Performance термална паста ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти ✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации. ➤ Цените и залихите секојдневно се менуваат, контактирајте не за подетални информации ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте: ✓ најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk ✓ бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...) ✓ дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management ✓ учество во месечна гејминг наградна игра http://ddcom.com.mk/promocii/529-2016-05-05-08-02-56
Спецификации
Категорија Клиент конфигурации
Brand DDCom
Clock Speed: 3.90 GHz
Max Turbo Frequency: up to 4.50 GHz
SSD Capacity 1 TB
Core Name Zen2 Matisse
GPU Model RTX 2070
HDD Capacity N/A
GPU Brand nVidia® GeForce™
Part Number Custom Build No87
RAM Capacity 32 GB
Processor Technology AMD® Ryzen™7
Write Your Own Review
You're reviewing:Клиент. Конфиг. №87 Sniper X
Повеќе продукти од DDCom