Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Клиент. Конфиг. №88 Ventus XS

Има на залиха
Прашај за цена
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 16-09-2022
КОД: 936209
Прашај за залиха
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Клиентска Конфигурација Ventus XS ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор • Куќиште - SAMA Inpower Like Gaming Black ATX Midi Tower Case, ARGB Strip w/o PSU - link • Процесор - CPU Intel i5-9600k 3.7GHz up to 4.6GHz, Coffee Lake - link • Напојување - Cooler Master MWE Gold 650W, 230V, 80+ Gold, Full Modular, Fan Type: Silent 1 - link • Матична Плоча - MB GigaByte Z390 M Gaming LGA1151 DDR4 4266MHz OC SATA3 2xM.2 USB3.1/Type-C GBit - link • Mеморија - Kingston HyperX Fury Black 16GB 3200MHz DDR4 CL18 DIMM, 1Rx8, Kit of 2 - link • HDD - HDD Toshiba P300 1TB 3.5", SATA3, 64MB, 3.5", 7200rpm - link • SSD - Kingston 240GB A400 SSD SATA3, 2.5", Data Transfer: up to 500MB/s Nov - link • CPU Cooler - Cooler Master Hyper 412R Universal incl. Intel and AMD, affordable - link • Графичка картица - MSI GeForce RTX 2060 Ventus XS 6GB OC GDDR6 HDMI/3xDP DX12 TORX Fan 2.0 - link • Тастатура - Gembird KB-U-103 USB Black • Глушец - Gembird MUS-3B-02 Optical Black/Gray 1000DPI USB Датум на склопување - 10.2019 ✓ Склопување + напредно менаџирање на кабли ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ Професионален cable management ✓ High Performance термална паста ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти ✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации. ➤ Цените и залихите секојдневно се менуваат, контактирајте не за подетални информации ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте: ✓ најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk ✓ бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...) ✓ дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management ✓ учество во месечна гејминг наградна игра http://ddcom.com.mk/promocii/529-2016-05-05-08-02-56
Спецификации
Категорија Клиент конфигурации
Brand DDCom
Clock Speed: 3.70 GHz
Max Turbo Frequency: up to 4.60 GHz
SSD Capacity 240 GB
Core Name 8th Gen. Coffee Lake
GPU Model RTX 2060
HDD Capacity 1 TB
GPU Brand nVidia® GeForce™
Part Number Custom Build No88
RAM Capacity 16 GB
Processor Technology Intel® Core™ i5
Write Your Own Review
You're reviewing:Клиент. Конфиг. №88 Ventus XS
Повеќе продукти од DDCom