Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Клиент. Конфиг. №89 Gamer Pro AMD

Има на залиха
Прашај за цена
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 29-06-2022
КОД: 937015
Прашај за залиха
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Клиентска Конфигурација №89 Gamer Pro AMD ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор • Куќиште - Case MS Winston gaming MidTower ATX,mATX • Процесор - AMD Ryzen 5 2600 3.4GHz up to 3.9GHz • Напојување - Cooler Master MasterWatt 750W • Матична Плоча - MB MSI B450 A-PRO MAX Ryzen RRD4-4133 + USB 3.2 DVI/VGA/HDMI • Mеморија - 2 x Kingston HyperX Predator Memory Black 8GB 3200MHz DDR4 CL16 DIMM • HDD - HDD 3.5" 1TB Toshiba P300 SATA3 7200rpm 64MB • SSD - Kingston 120GB A400 SSD SATA3 2,5" Data transfer up to 500MB/s NOB • CPU Cooler - • Графичка картица - VAG MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC, HDMI*2, DP*2, DL-DVI-D, 256bit. • Тастатура - Keyboard KB-U-103 USB Black • Глушец - MS Shooter 2, PGM wired gaming mouse, optical, 2400 dpi, 6 PGM buttons + scroll Датум на склопување - 11.2019 Цена: ... денари (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда) ✓ Склопување + напредно менаџирање на кабли ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ Професионален cable management ✓ High Performance термална паста ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти ✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации. ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте: ✓ најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk ✓ бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...) ✓ дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management ✓ учество во месечна гејминг наградна игра Зошто ДДСтор? - https://ddcom.com.mk/custom-build-konfiguracii-po-izbor-na-klienti/819-custom-build-2
Спецификации
Категорија Клиент конфигурации
Brand DDCom
Clock Speed: 3.40 GHz
Max Turbo Frequency: up to 3.90 GHz
SSD Capacity 120 GB
Core Name N/A
GPU Model RX 580
HDD Capacity 1 TB
GPU Brand AMD® Radeon™
Part Number Custom Build No89
RAM Capacity 16 GB
Processor Technology AMD® Ryzen™5
Write Your Own Review
You're reviewing:Клиент. Конфиг. №89 Gamer Pro AMD
Повеќе продукти од DDCom