Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Клиент. Конфиг. №90 BeQuiet! Pro

Има на залиха
Прашај за цена
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 16-09-2022
КОД: 937016
Прашај за залиха
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Клиентска Конфигурација №90 BeQuiet! Pro ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор • Куќиште - NZXT ATX Mid-Tower H700 w/Window 3xAer F120, 1xAer F140 fan, Matte White - link • Процесор - AMD Ryzen Threadripper 2990WX 32-Core 4.2GHz 83MB sTR4 BOX w/o cooler - link • Напојување - NZXT 650W 80+ Gold, Digital Monitoring, Full Modular NP-1PM-E650A-EU - link • Матична Плоча - Gigabyte X399 Designare EX TR4 - link • Mеморија - 4 x Corsair Vengeance LPX Black 16GB DDR4 2666MHz - link • HDD - • SSD - SAMSUNG 860 EVO 500GB SSD SATA3 550MB/s - link • CPU Cooler - BeQuiet! Dark Rock Pro TR4, AMD:TR4, BK023 - link • Графичка картица - Gigabite GeForce GTX 1660 Ti Windforce OC 6GB GDDR5 HDMI/3xDP DX12 - link Датум на склопување - 11.2019 Цена: ... денари (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда) ✓ Склопување + напредно менаџирање на кабли ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ Професионален cable management ✓ High Performance термална паста ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти ✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации. ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте: ✓ најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk ✓ бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...) ✓ дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management ✓ учество во месечна гејминг наградна игра Зошто ДДСтор? - https://ddcom.com.mk/custom-build-konfiguracii-po-izbor-na-klienti/819-custom-build-2
Спецификации
Категорија Клиент конфигурации
Brand DDCom
Clock Speed: 4.20 GHz
Max Turbo Frequency: up to 4.20 GHz
SSD Capacity 500 GB
Core Name N/A
GPU Model GTX 1660 Ti
HDD Capacity N/A
GPU Brand nVidia® GeForce™
Part Number Custom Build No90
RAM Capacity 64 GB
Processor Technology AMD Ryzen™ Threadripper™
Write Your Own Review
You're reviewing:Клиент. Конфиг. №90 BeQuiet! Pro
Повеќе продукти од DDCom