Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Клиент. Конфиг. №91 Black Ryzen 5

Има на залиха
Прашај за цена
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 16-09-2022
КОД: 937017
Прашај за залиха
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Клиентска Конфигурација №91 ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор • Куќиште - NZXT ATX Mid-Tower H500 w/Window 2xAer F120, Black Blue CA-H500B-BL • Процесор - AMD AM4 Ryzen 5 Box 3600 3.6GHz MAX Boost 4,2GHz 6xCore 32MB 65W • Напојување - Cooler Master MasterWatt 750W, 80+ Bronze, Fan type: LDB fan • Матична Плоча - Gigabyte B450 AORUS Elite AM4 DDR4 3200MHz OC SATA3 2xM.2 USB 3.1 HDMI/DVI • Mеморија - 2 x Kingston CL16 HyperX Fury Black 8GB DIMM DDR4 3200MHz • HDD - • SSD - Kingston A2000 500GB M.2 (2280) PCIe NVMe • CPU Cooler - • Графичка картица - MSI Radeon RX 5700 8GB GDDR6 HDMI/3xDP DX12 PCIe 4.0 • Монитор - Lenovo P24h-10 23,8" QHD IPS Type-C Датум на склопување - 11.2019 Цена: ... денари (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда) ✓ Склопување + напредно менаџирање на кабли ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ Професионален cable management ✓ High Performance термална паста ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти ✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации. ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте: ✓ најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk ✓ бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...) ✓ дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management ✓ учество во месечна гејминг наградна игра Зошто ДДСтор? - https://ddcom.com.mk/custom-build-konfiguracii-po-izbor-na-klienti/819-custom-build-2
Спецификации
Категорија Клиент конфигурации
Brand DDCom
Part Number Custom Build No91
Write Your Own Review
You're reviewing:Клиент. Конфиг. №91 Black Ryzen 5
Повеќе продукти од DDCom