Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Клиент. Конфиг. №96 Riotoro Red Predator

Има на залиха
Прашај за цена
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 23-09-2022
КОД: 941643
Прашај за залиха
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Клиентска Конфигурација №96 ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор • Куќиште - Riotoro CR400 Mid Tower Gaming Case - link • Процесор - CPU AMD Ryzen 5 2600X Six-Core 3.6GHz AM4 BOX w/Wraith Spire Cooler - link • Напојување - PSU 750W Deepcool DQ750ST 80Plus Gold Black - link • Матична Плоча - MB Gigabyte B450M-DS3H AM4 DDR4 3200MHz OC SATA3 M.2 USB3.1 HDMI/DVI - link • Mеморија - DIMM 32GB DDR4 3200MHz Kingston HyperX XMP Predator CL16 RGB (Kit of 2x16GB) - link • HDD - HDD 3.5" 1TB Western Digital SATA3 64MB Caviar Blue 7200rpm WD10EZEX - link • SSD - SSD 2.5" Samsung 860 EVO 250GB SATA3 550MB/s MZ-76E250BW - link • CPU Cooler - AMD box cooler • Графичка картица - Gigabyte GeForce GTX 1660 Ti WINDFORCE OC 6GB GDDR5 HDMI/3xDP DX12 WINDFORCE 2X - link Датум на склопување - 12.2019 ✓ Склопување + напредно менаџирање на кабли ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ Професионален cable management ✓ High Performance термална паста ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти ✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации. ➤ Цените и залихите секојдневно се менуваат, контактирајте не за подетални информации ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте: ✓ најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk ✓ бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...) ✓ дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management ✓ учество во месечна гејминг наградна игра http://ddcom.com.mk/promocii/529-2016-05-05-08-02-56
Спецификации
Категорија Клиент конфигурации
Brand DDCom
Part Number Custom Build No96
Write Your Own Review
You're reviewing:Клиент. Конфиг. №96 Riotoro Red Predator
Повеќе продукти од DDCom