Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Клиент. Конфиг. №99 Gungnir 100

Има на залиха
Прашај за цена
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 16-09-2022
КОД: 941646
Прашај за залиха
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Клиентска Конфигурација №99 ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор • Куќиште - MSI MPG Gungnir 100 ARGB Hub 3D-Print Cusomizable ATX Mid Tower Case - link • Процесор - CPU AMD Ryzen 5 3600 Six-Core 3.6GHz AM4 BOX w/Wraith Stealth Cooler - link • Напојување - PSU Riotoro Enigma G2 650W 80+ Gold Full Modular PR-GP0650-FMG2-EU - link • Матична Плоча - Asus TUF Gaming X570-Plus, AMD AM4 X570 ATX gaming motherboard with PCIe 4.0 - link • Mеморија - • HDD - • SSD - M.2 Samsung NVMe 970 EVO 1TB PCIe 3.0 x4 - link • CPU Cooler - • Графичка картица - MSI GeForce RTX 2070 SUPER Ventus 8GB GDDR6 HDMI/3xDP DX12 TORX FAN 2.0 - link Датум на склопување - 26.03.2020 ✓ Склопување + напредно менаџирање на кабли ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ Професионален cable management ✓ High Performance термална паста ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти ✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации. ➤ Цените и залихите секојдневно се менуваат, контактирајте не за подетални информации ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте: ✓ најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk ✓ бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...) ✓ дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management ✓ учество во месечна гејминг наградна игра http://ddcom.com.mk/promocii/529-2016-05-05-08-02-56
Спецификации
Категорија Клиент конфигурации
Brand DDCom
Part Number Custom Build No99
Write Your Own Review
You're reviewing:Клиент. Конфиг. №99 Gungnir 100
Повеќе продукти од DDCom