Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Lenovo ThinkCentre M82 SFF G620/ 4GB/ 250GB/ W10

Има на залиха
Special Price 6.500 ден. Regular Price 8.500 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
КОД: 930217
Последно парче
A Class refurbished, 100% функционален, тестирани сите компоненти посебно, минимални козметички оштетувања и знаци на користење, 1 година гаранција
Гаранција: 365 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Lenovo ThinkCentre M82 SFF Pentium® G620/ 4GB RAM/ 250 GB HDD / DVD / Win10 Home ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 1 година гаранција 14 дена гаранција за враќање пари(можност за доплата за гаранција до 3 години) • Процесор - Intel® Pentium® Processor G620 (3M Cache, 2.60 GHz) Dual Core • РАМ - 4GB DDR3 • Хард Диск - 250GB SATA (Можност доплата за надограба/промена SSD. Со вградување на SSD перформансите се зголемуваат до 10 пати) • Графичка карта - Intel HD • Оптички уред - DVD • Останато: FRONT: 2 USB 2.0 FRONT: Microphone FRONT: Headphone REAR: 4 USB 3.0 REAR: 2 USB 2.0 REAR: 1 VGA, support stand-alone monitor mod REAR: 1 Display Port, support multi-display • Тежина - 7.500 кг • Димензии - 13.3" x 15.2" x 3.9" • Оперативен систем - Лиценциран Windows 10 Home Refurbished Preinstalled можност за доплата до Win10Pro •• Windows 10 Home лиценците се валидни за корстење во КОМПАНИИ и ги имаат повеќето функционалности од Windows 10 Pro. Најголема разлика е што не може да се поврзат на големи Microsoft мрежи со Domain контролер. Детално инфо на : http://www.pcadvisor.co.uk/feature/windows/windows-10-home-vs-pro-3618710/ •• Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е инсталиран на компјутерот заедно со сите адекватни драјвери. • Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус POWERFUL FEATURES, RELIABLE STABILITY. Take your business computing performance to a new level, while benefiting from the enduring Lenovo virtues of stability and reliability. The energy efficient, cool running ThinkCentre M82 small form factor also helps the office environment, allowing you to get the most from your team. А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни инситуции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надограба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Лиценцирани бренд компјутери
Brand LENOVO
Processor Technology Intel® Pentium®
Part Number ThinkCentre M82 SFF
RAM Capacity 4 GB
Clock Speed: 2.60 GHz
GPU Brand Intel® HD
HDD Capacity 250 GB
Memory Type DDR3
Optical Disk Type DVD-/+RW
Type Of Operating System Windows 10
Задни портри DisplayPort x 1, Lan Rj-45 x 1, Line in x 1, Line Out x 1, Serial x 1, USB 3.0 x 4, USB x 2
Promotion Type Epic summer Sale, Попуст
SSD Capacity N/A
Case Type SFF/Desktop
Max Turbo Frequency: up to 2.60 GHz
Class A Class Refurbished
Core Name 2th Gen. Sandy Bridge
Предни порти Headset + Mic*3plet x 1, USB x 2
Внатрешни порти DIMM ram slot (total banks) x 4, Free ram slot x 3, Free SATA x 2, PCI x 2, PCIEx x 1, PCIEx x16 or x8 x 1, SATA (total slots) x 4
Write Your Own Review
You're reviewing:Lenovo ThinkCentre M82 SFF G620/ 4GB/ 250GB/ W10
Повеќе продукти од LENOVO