Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Lenovo ThinkCentre M82 SFF G620/ 4GB/ 250GB

Има на залиха
Special Price 4.500 ден. Regular Price 5.500 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
КОД: 930510
Последно парче
A Class refurbished, 100% функционален, тестирани сите компоненти посебно, минимални козметички оштетувања и знаци на користење, 1 година гаранција
Гаранција: 365 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Lenovo ThinkCentre M82 SFF Pentium® G620/ 4GB RAM/ 250 GB HDD /DVD ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 1 година гаранција 14 дена гаранција за враќање пари(можност за доплата за гаранција до 3 години) • Процесор - Intel® Pentium® Processor G620 (3M Cache, 2.60 GHz) • РАМ - 4GB DDR3 • Хард Диск - 250GB SATA (Можност доплата за надограба/промена SSD. Со вградување на SSD перформансите се зголемуваат до 10 пати) • Графичка карта - Intel HD • Оперативен систем - Можност за доплата за лиценциран Windows 10 MAR • Останато: FRONT: 2 USB 2.0 FRONT: Microphone FRONT: Headphone REAR: 4 USB 3.0 REAR: 2 USB 2.0 REAR: 1 VGA, support stand-alone monitor mod REAR: 1 Display Port, support multi-display • Тежина - 7.500 кг • Димензии - 13.3" x 15.2" x 3.9" А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни инситуции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надограба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Лиценцирани бренд компјутери
Brand LENOVO
Processor Technology Intel® Pentium®
Part Number ThinkCentre M82 SFF
RAM Capacity 4 GB
Clock Speed: 2.60 GHz
GPU Brand Intel® HD
HDD Capacity 250 GB
Memory Type DDR3
Optical Disk Type DVD-/+RW
Type Of Operating System N/A
Задни портри DisplayPort x 1, Lan Rj-45 x 1, Line in x 1, Line Out x 1, Serial x 1, USB 3.0 x 4, USB x 2, VGA (D-sub) x 1
Promotion Type Epic summer Sale, Попуст
SSD Capacity N/A
Case Type SFF/Desktop
Max Turbo Frequency: up to 2.60 GHz
Class A Class Refurbished
Core Name 2th Gen. Sandy Bridge
Предни порти Headset x 1, Mic x 1, USB x 2
Внатрешни порти DIMM ram slot (total banks) x 4, Free ram slot x 3, Free SATA x 2, PCI x 2, PCIEx x 1, PCIEx x16 or x8 x 1, SATA (total slots) x 4
Write Your Own Review
You're reviewing:Lenovo ThinkCentre M82 SFF G620/ 4GB/ 250GB
Повеќе продукти од LENOVO