Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Lenovo ThinkCentre M700 Tower i5 6th Gen/ 8GB/256GB/ W10

Има на залиха
Special Price 14.000 ден. Regular Price 16.000 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 30-11-2022
КОД: 990521
Во ДДСтор магацин
Премиум реобновен - како нов, 100% функционален, без видливи знаци на користење, 2 години гаранција
Гаранција: 720 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Lenovo ThinkCentre M700 Tower i5 6th Gen/ 8GB/256GB/ W10 ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 2 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари • Процесор - Intel® Core™ i5-6400 Processor 6M Cache, up to 3.30 GHz • РАМ - 8GB DDR4 • SSD Диск - 256GB SSD • Графичка карта - Intel® HD • Oптички уред - N/A • Оперативен систем - Лиценциран Windows 10 Home Refurbished Preinstalled можност за доплата до Win10Pro Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е инсталиран на компјутерот заедно со сите адекватни драјвери. *Windows 10 Home лиценците се валидни за корстење во КОМПАНИИ и ги имаат повеќето функционалности од Windows 10 Pro. Најголема разлика е што не може да се поврзат на големи Microsoft мрежи со Domain контролер. Детално инфо на : http://www.pcadvisor.co.uk/feature/windows/windows-10-home-vs-pro-3618710/ А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Лиценцирани бренд компјутери
Задни портри DisplayPort x 1, Lan Rj-45 x 1, Line in x 1, Line Out x 1, PS/2 x 2, Serial x 1, USB 3.0 x 2, USB x 2, VGA (D-sub) x 1
Memory Type DDR4
Предни порти Headset x 1, Mic x 1, USB 3.0 x 3
Brand LENOVO
Max Turbo Frequency: up to 3.30 GHz
Внатрешни порти DIMM ram slot (total banks) x 2, Free ram slot x 1, Free SATA x 2, PCIEx x 2, PCIEx x16 or x8 x 1, SATA (total slots) x 3
Core Name 6th Gen. SkyLake
Class А+ Premium refurbished
Case Type Tower
SSD Capacity 256 GB
GPU Brand Intel® HD
HDD Capacity N/A
Type Of Operating System Windows 10
Clock Speed: 3.30 GHz
RAM Capacity 8 GB
Processor Technology Intel® Core™ i5
Part Number ThinkCentre M700
Promotion Type New Stock Refurbished, Попуст
Write Your Own Review
You're reviewing:Lenovo ThinkCentre M700 Tower i5 6th Gen/ 8GB/256GB/ W10
Повеќе продукти од LENOVO