ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.
Пријави грешна информација

Lenovo ThinkCentre M91P SFF i5/ 8GB/ 120GB/ W10

Quick Overview

Premium Refurbished - 2 години гаранција


Intel® Core™ i5-2400 Processor (6M Cache, up to 3.40 GHz)
8GB RAM DDR3
120GB SSD
Intel® HD Graphics
Лиценциран Windows 10 Home Refurbished Preinstalled

КОД: 944684

Достапност: Во ДДСтор магацин

11.901 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: 720 дена

Details

Lenovo ThinkCentre M91P SFF Core™i5-2400/ 8GB DDR3/ 120GB SSD/ DVD-RW/ Win10/ Premium Refurbished ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 2 година гаранција 14 дена гаранција за враќање пари(можност за доплата за гаранција до 3 години) • Процесор - Intel® Core™ i5-2400 Processor (6M Cache, 3.10 GHz up to 3.40 GHz) Sandy Bridge 4 Core • РАМ - 8GB DDR3 • SSD Диск - 120GB SATA (Можност доплата за надограба/промена SSD. Со вградување на SSD перформансите се зголемуваат до 10 пати) • Графичка карта - Intel HD • Надворешни портови: - Front I/O Ports: Two (2) USB ports One (1) 3.5 mm Microphone in jack One (1) 3.5 mm Headphone out jack - Rear I/O Ports: No PS/2 ports! One (1) 9-pin serial port One (1) 15-pin VGA port Six (6) USB jacks One (1) DisplayPort port One (1) RJ-45 Ethernet jack One (1) 3.5 mm Line-in audio jack One (1 3.5 mm Line-out audio jack One (1) 3.5 mm Microphone in • Оперативен систем - Лиценциран Windows 10 Home Refurbished Preinstalled можност за доплата до Win10Pro • Портови - 3.9 x 13 x 14.5-inches (H x W x D, approximate) •• Windows 10 Home лиценците се валидни за корстење во КОМПАНИИ и ги имаат повеќето функционалности од Windows 10 Pro. Најголема разлика е што не може да се поврзат на големи Microsoft мрежи со Domain контролер. Детално инфо на : http://www.pcadvisor.co.uk/feature/windows/windows-10-home-vs-pro-3618710/ •• Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е инсталиран на компјутерот заедно со сите адекватни драјвери. • Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус Big power, space-saving design • Smaller than some desk phones, this HP EliteDesk 800 Desktop Mini Business PC can fit almost anywhere vertically or horizontally. The clean, easily serviceable design, VESA mount allow flexible deployments to help enhance the work space. • Be up to 35 percent more productive by adding up to three independent displays using the integrated VGA and DisplayPort with Multi-Stream video outputs. • The HP EliteDesk 800 G1 Desktop Mini is designed to undergo MIL-STD 810G tests.4 Prior to that, HP performed 115,000 hours of our own testing and end-to-end diagnostics to help ensure you feel confident right from the start. • Easily service the HP EliteDesk 800 G1 Desktop Mini. A single thumb screw provides fast access to clearly identifiable and serviceable components. Full EliteDesk functionality • Keep productivity high and downtime low with HP BIOSphere firmware-level automation. Your PCs have extra protection, thanks to automatic updates and security checks. Enjoy customisation that allows your PC to evolve with your business. • Rest assured. Talk to an agent anytime and get priority service at any HP repair center with • Power through your day with speed and performance. Get the latest in processing technology with your choice of 4th Generation Intel® Core™ processors А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни инситуции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надограба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.

Additional Information

Бренд LENOVO
Part Number ThinkCentre M91P SFF
Case Type SFF - Small From Factor
Гаранција 720
Процесор Intel® Core™ i5
Core Name Sandy Bridge EP
Clock Speed 3.10 GHz
Max Turbo Frequency 3.40 GHz
RAM капацитет 8 GB
Memory Type DDR3
SSD Капацитет 120 GB
GPU Бренд Intel® HD
Optical Disk Type DVD-/+RW
Оперативен систем Windows 10 Home
Промоција Најпродавани

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Викенд цени на #RIOTORO и #Logitech Намалени цени на производи само за време на викенд - 20/21/22/23.11 гејминг компјутерски куќишта, слушалки и тастатури само во ddstore.mk!

Прочитај повеќе

• Куќиште - DeepCool MATREXX 50 ADD-RGB 4F Black ATX Midi Tower Case • Процесор - AMD Ryzen 9 3900X CPU AM4 12 cores 3.8GHz, 64MB • Напојување - Cooler Master MWE Gold 750W, 230V, 80+ • Матична Плоча - GigaByte B450 AORUS Pro AM4 DDR4 3200MHz OC SATA3 • Mеморија - x2 Kingston HyperX Fury Black CL16 32GB DDR4 3200MHz RGB • SSD - Kingston A2000 M.2 250GB SSD PCIe NVMe • SSD - Samsung 860 Evo 500GB SATA3 550MB/s 2.5" • CPU Cooler - DeepCooler Neptwin RGB all intel/AMD • Графичка картица - GigaByte GTX 1660 Super Gaming OC PCI-e 3.0 6GB GDDR6 192bit, Windforce 3x

Прочитај повеќе

Нарачајте онлајн со бесплатна достава низ цела Македонија Викенд акцијата трае до 16.11.2020

Прочитај повеќе

Што велат клиентите