Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Lenovo ThinkCentre M93p Tower i7/ 8GB/ 240GB/ GeForce GT1030

Има на залиха
Special Price 22.400 ден. Regular Price 27.400 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 27-09-2022
КОД: 956434
Во ДДСтор магацин
Премиум реобновен - како нов, 100% функционален, без видливи знаци на користење, 2 години гаранција
Гаранција: 720 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Lenovo ThinkCentre M93p Tower i7/ 8GB/ 240GB/ GeForce GT1030 ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 2 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари (можност за доплата за гаранција до 3 години) • Процесор - Intel® Core™ i7-4770 Processor, 8M Cache, up to 3.90 GHz, Haswell, # of Cores 4 • РАМ - 8GB DDR3 • ССД Диск - 240GB SSD • Oптички уред - N/A • Графичка карта - nVidia Geforce GT1030 (Ново со 2 години гаранција) • Оперативен систем : N/A Можност за доплата за Лиценциран Windows 10 Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус A+ Premium класа означува дека уредот е 100% функционален, во перфектна козметичка состојба (како нов), префарбан, без видливи знаци на користење и има дополнитело 2 години А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Гејминг Бренд Компјутери
Core Name 4th Gen. Haswell
GPU Brand nVidia® GeForce™
GPU Model GT 1030
Case Type Tower
Задни портри DisplayPort x 2, Lan Rj-45 x 1, Line in x 1, Line Out x 1, Serial x 2, USB 3.0 x 4, USB x 2, VGA (D-sub) x 1
Внатрешни порти DIMM ram slot (total banks) x 4, Free ram slot x 3, Free SATA x 2, PCI x 1, PCIEx x 1, PCIEx x16 or x8 x 2, SATA (total slots) x 4
Предни порти Headset x 1, Mic x 1, USB 3.0 x 2
Promotion Type [Stock Clearance Refurbished], Попуст
SSD Capacity 240 GB
Class А+ Premium refurbished
Type Of Operating System N/A
RAM Capacity 8 GB
Processor Technology Intel® Core™ i7
HDD Capacity N/A
Brand LENOVO
Part Number ThinkCentre M93p
Write Your Own Review
You're reviewing:Lenovo ThinkCentre M93p Tower i7/ 8GB/ 240GB/ GeForce GT1030
Повеќе продукти од LENOVO