Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Lenovo ThinkCentre M93p Tower i7/ 8GB/ 240GB/ GeForce GT1030/ W10

Има на залиха
Special Price 24.400 ден. Regular Price 29.400 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 30-06-2022
КОД: 955658
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Lenovo ThinkCentre M93p Tower i7/ 8GB/ 240GB/ GeForce GT1030/ W10 ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 3 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари • Процесор - Intel® Core™ i7-4770 Processor, 8M Cache, up to 3.90 GHz, Haswell, # of Cores 4 • РАМ - 8GB DDR3 • ССД Диск - 240GB SSD • Oптички уред - N/A • Графичка карта - nVidia Geforce GT1030 (Ново со 2 години гаранција) • Оперативен систем : Лиценциран Windows 10 Refurbished Preinstalled можност за доплата до Win10Pro Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е инсталиран на компјутерот заедно со сите адекватни драјвери. *Windows 10 Home лиценците се валидни за корстење во КОМПАНИИ и ги имаат повеќето функционалности од Windows 10 Pro. Најголема разлика е што не може да се поврзат на големи Microsoft мрежи со Domain контролер. Детално инфо на : http://www.pcadvisor.co.uk/feature/windows/windows-10-home-vs-pro-3618710/ Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус A+ Premium класа означува дека уредот е 100% функционален, во перфектна козметичка состојба (како нов), префарбан, без видливи знаци на користење и има дополнитело 2 години А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Гејминг Бренд Компјутери
Is Gaming Yes
Promotion Type Лиценцирај се, Попуст
Core Name 4th Gen. Haswell
SSD Capacity 240 GB
Type Of Operating System Windows 10
Brand LENOVO
Case Type Tower
GPU Model GT 1030
Предни порти Headset x 1, Mic x 1, USB 3.0 x 2
Class А++ Premium refurbished
Memory Type DDR3
HDD Capacity N/A
GPU Brand nVidia® GeForce™
Clock Speed: 3.40 GHz
RAM Capacity 8 GB
Processor Technology Intel® Core™ i7
Part Number ThinkCentre M93p
Max Turbo Frequency: up to 3.90 GHz
Внатрешни порти DIMM ram slot (total banks) x 4, Free ram slot x 3, Free SATA x 2, PCI x 1, PCIEx x 1, PCIEx x16 or x8 x 2, SATA (total slots) x 4
Задни портри DisplayPort x 2, Lan Rj-45 x 1, Line in x 1, Line Out x 1, Serial x 2, USB 3.0 x 4, USB x 2, VGA (D-sub) x 1
Write Your Own Review
You're reviewing:Lenovo ThinkCentre M93p Tower i7/ 8GB/ 240GB/ GeForce GT1030/ W10
Повеќе продукти од LENOVO