Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Lenovo ThinkPad T440 14" i5/ 8GB/ 240GB

Има на залиха
Special Price 21.900 ден. Regular Price 23.600 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 13-01-2022
КОД: 947477
Во ДДСтор магацин
A Class refurbished, 100% функционален, тестирани сите компоненти посебно, минимални козметички оштетувања и знаци на користење, 1 година гаранција
Гаранција: 365 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Lenovo ThinkPad T440 14" i5/ 8GB/ 240GB ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 12 месеци гаранција 14 дена гаранција за враќање пари • Екран : 14" IPS, High-Res Displays with Optional Multitouch • Процесор : Intel® Core™ i5-4300U Processor (3M Cache, 1.90 GHz up to 2.90 GHz) # of Cores 2 Haswell 4 Gen • РАМ : 8GB RAM • SSD Диск : 240GB SSD • Графичка карта : Интегрирана • немаат интегрирана камера, подарок екстерна камера • US Qwerty тастатура Mini DisplayPort with Audio VGA 2x USB 3.0 (1x Powered) SD Card Reader Native RJ45 (full size) Smart Card Reader (optional) NOTE: Smart Card Reader not available on models equipped with Micro Hard Drive. А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Refurbished Лаптопи
Part Number ThinkPad T440
Processor Technology Intel® Core™ i5
Diagonal 14"
RAM Capacity 8 GB
Clock Speed: 1.90 GHz
GPU Brand Intel® HD
HDD Capacity N/A
Optical Disk Type No OD
Core Name 4th Gen. Haswell
SSD Capacity 240 GB
Brand LENOVO
Class A Class Refurbished
Max Turbo Frequency: up to 2.90 GHz
Promotion Type Santa Boost Home
Type Of Operating System N/A
Write Your Own Review
You're reviewing:Lenovo ThinkPad T440 14" i5/ 8GB/ 240GB
Повеќе продукти од LENOVO