Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Lenovo ThinkPad T440s 14" i5/ 8GB/ 240GB

Има на залиха
24.900 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Last price/stock change: 21-09-2021
КОД: 944263
Последно парче
A Class refurbished, 100% функционален, тестирани сите компоненти посебно, минимални козметички оштетувања и знаци на користење, 1 година гаранција
Гаранција: 365 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Lenovo ThinkPad T440s 14" HD Core™i5-4300U/ 8GB DDR3/ 240GB SSD/ Win10Home ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 12 месеци гаранција 14 дена гаранција за враќање пари • Екран : 14" HD • Процесор : Intel® Core™ i5-4300U Processor (3M Cache, 1.90 up to 2.90 GHz) Haswell Dual Core • РАМ : 8GB DDR3 So-Dimm • SSD Диск : 240 GB 2.5 Inch SSD • Графичка карта : Интегрирана • Оперативен систем - Можност за доплата за Windows 10 MAR (1) Mini-DisplayPort with audio (1) VGA (1) 3.5 mm Combo Jack Headphone/MIC (3) USB 3.0 (1) 4-in-1 SD Card Reader (SD/SDHC/SDXC/MMC slot) (1) Smart Card Reader А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни инситуции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надограба на РАМ меморија. Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Refurbished Лаптопи
Part Number ThinkPad T440s
Processor Technology Intel® Core™ i5
Diagonal 14"
RAM Capacity 8 GB
Clock Speed: 1.90 GHz
GPU Brand Intel® HD
HDD Capacity N/A
Optical Disk Type No OD
Promotion Type Back TO School
Core Name 4th Gen. Haswell
SSD Capacity 240 GB
Brand LENOVO
Class A Class Refurbished
Max Turbo Frequency: up to 2.90 GHz
Type Of Operating System N/A
Write Your Own Review
You're reviewing:Lenovo ThinkPad T440s 14" i5/ 8GB/ 240GB
Повеќе продукти од LENOVO