Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Lenovo ThinkStation P500 Tower Xeon E5-2670 V3/ 32GB DDR4/ 256GB/ Quadro M4000 8GB

Нема залиха
28.000 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 30-11-2023
КОД: 1000577
Продадено
ПРЕМИУМ РЕОБНОВЕН (како нов). 100% функционален, без видливи знаци на користење. 2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
Гаранција: 720 (дена)
Lenovo ThinkStation P500 Tower Xeon E5-2670 V3/ 32GB DDR4/ 256GB/ Quadro M4000 8GB ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 2 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари • Процесор - Intel® Xeon® Processor E5-2670 v3 30M Cache, 2.30 GHz Dodeca-core • РАМ - 32GB DDR4 • SSD Диск - 256GB • Oптички уред - DVD • Графичка карта - Nvidia Quadro M4000 8192Mb/256bit GDDR5 • Оперативен систем - N/A можност за доплата за лиценциран Windows 10 A+ Premium класа означува дека уредот е 100% функционален, во перфектна козметичка состојба (како нов), префарбан, без видливи знаци на користење и има дополнитело 2 години А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Лиценцирани бренд компјутери
Part Number ThinkStation P500
Brand LENOVO
Promotion Type New Stock Refurbished
Type Of Operating System Без оперативен систем
Class А+ Premium refurbished
Max Turbo Frequency: up to 3.10 GHz
SSD Capacity 256 GB
Core Name 4th Gen. Haswell
CPU Clock Speed: 2.30 GHz
Case Type Workstation
HDD Capacity N/A
GPU Brand nVidia® Quadro™ М4000
RAM Capacity 32 GB
Processor Technology Intel® Xeon®
Memory Type DDR4
Повеќе продукти од LENOVO