ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

MSI GeForce® GT730 2GB DDR3 OC HDMI/DVI/VGA

Quick Overview

MSI GeForce® GT730 2GB DDR3 OC HDMI/DVI/VGA

КОД: 933998

Достапност: Нема залиха

4.340 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: 720 дена

Details

MSI GeForce GT730 2GB DDR3 OC HDMI/DVI/VGA Specifications: GRAPHICS PROCESSING UNIT: NVIDIA GeForce® GT 730 INTERFACE: PCI Express 2.0 CORE CLOCKS: 1006 MEMORY CLOCK SPEED: 1600 MEMORY SIZE: 2048 MEMORY TYPE: DDR3 MEMORY BUS: 64 bits HDCP SUPPORT: Y POWER CONSUMPTION: 23 RECOMMENDED PSU: 300 CARD DIMENSION(MM): 146 x 107x 28mm WEIGHT (CARD / PACKAGE): 224 DIRECTX VERSION SUPPORT: 12 API OPENGL VERSION SUPPORT: 4.4 MAXIMUM DISPLAYS: 3 DVI CONNECTORS: "Dual-link DVI-D x 1; Max Resolution: 2560 x 1600 @60 Hz" D-SUB CONNECTORS: 1 HDMI CONNECTORS: "1 (version 1.4a); Max Resolution: 4096x2160 @24 Hz" RAMDAC SPEED (MHZ): 400

Additional Information

Бренд MSI
Part Number N730K2GD3OCV1
RAM капацитет 2 GB
GPU Brand nVidia® GeForce™
GPU Model GT 730
GPU Slot PCI-E 2.0
Memory Type GDDR3
Гаранција 720

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Моќност на дланка!
Нови количини лиценциран мини компјутер
HP EliteDesk 800 G1 Mini PC
A Class Refurbished

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога зборуваме за Android таблет, сите знаеме дека најдоброто нешто во оваа област се Nexus таблетите. Во следнава статија ќе ги разгледаме предностите и недостатоците на Nexus 10 таблетот на Google

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога купуваме нов монитор освен квалитетот на сликата и големината, пожелно е мониторите да имаат и други функциналности и повеќето од нив се наоѓаат на телото од мониторотВакво тело најчесто се наоѓа на полупрофесионални и професионални серии на монитори

Прочитај повеќе

Што велат клиентите