ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

MSI GeForce™ GTX 1050Ti GAMING X 4GB GDDR5 OC DVI/HDMI/DP DX12

Quick Overview

MSI GeForce™ GTX 1050Ti GAMING X 4GB GDDR5 OC DVI/HDMI/DP DX12

КОД: 934003

Достапност: Нема залиха

10.016 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: 720 дена

Details

MSI GeForce GTX 1050 Ti GAMING X 4GB GDDR5 OC DVI/HDMI/DP DX12 THE ULTIMATE PC GAMING PLATFORM MODEL NAME: GeForce® GTX 1050 Ti GAMING X 4G GRAPHICS PROCESSING UNIT: NVIDIA® GeForce® GTX 1050 Ti INTERFACE: PCI Express x16 3.0 CORE NAME: GP107-400 CORES: 768 Units CORE CLOCKS: "1493 MHz / 1379 MHz (OC Mode) 1468 MHz / 1354 MHz (Gaming Mode) 1392 MHz / 1290 MHz (Silent Mode) " MEMORY CLOCK SPEED: "7108 MHz (OC Mode) 7008 MHz (Gaming Mode) 7008 MHz (Silent Mode) " MEMORY: 4GB GDDR5 (128-bit) OUTPUT: DisplayPort (Version 1.4) / HDMI 2.0b / DL-DVI-D HDCP SUPPORT: 2.2 POWER CONSUMPTION: 75 W POWER CONNECTORS: 6-pin x 1 RECOMMENDED PSU: 300 W CARD DIMENSION(MM): 229 x 131 x 39 mm WEIGHT (CARD / PACKAGE): 527 g / 1138 g AFTERBURNER OC: Y DIRECTX VERSION SUPPORT: 12 OPENGL VERSION SUPPORT: 4.5 MAXIMUM DISPLAYS: 3 G-SYNC™ TECHNOLOGY: Y ADAPTIVE VERTICAL SYNC: Y DIGITAL MAXIMUM RESOLUTION: 7680 x 4320

Additional Information

Бренд MSI
Part Number GTX1050TIGAMINGX4G
RAM капацитет 4 GB
GPU Brand nVidia® GeForce™
GPU Model GTX 1050Ti
GPU Slot PCI-E 3.0
Memory Type GDDR5
Промоција Гејмер
Гаранција 720

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Моќност на дланка!
Нови количини лиценциран мини компјутер
HP EliteDesk 800 G1 Mini PC
A Class Refurbished

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога зборуваме за Android таблет, сите знаеме дека најдоброто нешто во оваа област се Nexus таблетите. Во следнава статија ќе ги разгледаме предностите и недостатоците на Nexus 10 таблетот на Google

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога купуваме нов монитор освен квалитетот на сликата и големината, пожелно е мониторите да имаат и други функциналности и повеќето од нив се наоѓаат на телото од мониторотВакво тело најчесто се наоѓа на полупрофесионални и професионални серии на монитори

Прочитај повеќе

Што велат клиентите