ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

MSI GeForce™ GTX 1650 GAMING X 4GB GDDR5 OC DVI/HDMI/DP DX12

Quick Overview

MSI GeForce™ GTX 1650 GAMING X 4GB GDDR5 OC DVI/HDMI/DP DX12

КОД: 934006

Достапност: Нема залиха

11.375 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: 720 дена

Details

MSI GeForce GTX 1650 GAMING X 4GB GDDR5 OC DVI/HDMI/DP DX12 SPECIFICATIONS Model Name: GeForce® GTX 1650 GAMING X 4G Graphics Processing Unit: NVIDIA® GeForce® GTX 1650 Interface: PCI Express x16 3.0 Cores: 896 Units Core Clocks: Boost: 1860 MHz Memory Speed: 8 Gbps Memory: 4GB GDDR5 Memory Bus: 128-bit Output: DisplayPort x 2 (v1.4) / HDMI 2.0b x 1 HDCPSupport: 2.2 Power consumption: 75W Power connectors: 6-pin x 1 Recommended PSU: 300W Card Dimension(mm): 259 x 143 x 42 mm Weight (Card / Package): 585 g / 1196 g Afterburner OC: Y DirectX Version Support: 12 API OpenGL Version Support: 4.5 Maximum Displays: 3 G-SYNC™ technology: Y Digital Maximum Resolution: 7680x4320

Additional Information

Бренд MSI
Part Number GTX1650GAMINGX
RAM капацитет 4 GB
GPU Brand nVidia® GeForce™
GPU Model GTX 1650
GPU Slot PCI-E 3.0
Memory Type GDDR5
Промоција Гејмер
Гаранција 720

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Моќност на дланка!
Нови количини лиценциран мини компјутер
HP EliteDesk 800 G1 Mini PC
A Class Refurbished

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога зборуваме за Android таблет, сите знаеме дека најдоброто нешто во оваа област се Nexus таблетите. Во следнава статија ќе ги разгледаме предностите и недостатоците на Nexus 10 таблетот на Google

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога купуваме нов монитор освен квалитетот на сликата и големината, пожелно е мониторите да имаат и други функциналности и повеќето од нив се наоѓаат на телото од мониторотВакво тело најчесто се наоѓа на полупрофесионални и професионални серии на монитори

Прочитај повеќе

Што велат клиентите