ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

MSI GeForce™ GTX 1650 VENTUS XS 4GB GDDR5 OC DVI/HDMI/DP DX12

Quick Overview

MSI GeForce™ GTX 1650 VENTUS XS 4GB GDDR5 OC DVI/HDMI/DP DX12

КОД: 934007

Достапност: Нема залиха

10.986 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: 720 дена

Details

MSI GeForce GTX 1650 VENTUS XS 4GB GDDR5 OC DVI/HDMI/DP DX12 PREMIUM DESIGN A fresh new dual fan design, VENTUS proudly displays its industrial shapes in neutral colors to fit any build. MODEL NAME: GeForce® GTX 1650 VENTUS XS 4G OC GRAPHICS PROCESSING UNIT: NVIDIA® GeForce® GTX 1650 INTERFACE: PCI Express x16 3.0 CORES: 896 Units CORE CLOCKS: Boost: 1740 MHz MEMORY SPEED: 8 Gbps MEMORY: 4GB GDDR5 MEMORY BUS: 128-bit OUTPUT: DisplayPort x 1 (v1.4) / HDMI 2.0b x 1 / DL-DVI-D x 1 HDCP SUPPORT: 02.фев POWER CONSUMPTION: 75 W RECOMMENDED PSU: 300 W CARD DIMENSION(MM): 177 x 111 x 38 mm WEIGHT (CARD / PACKAGE): 443 g / 764 g AFTERBURNER OC: Y DIRECTX VERSION SUPPORT: 12 API OPENGL VERSION SUPPORT: 04.мај MAXIMUM DISPLAYS: 3 G-SYNC™ TECHNOLOGY: Y DIGITAL MAXIMUM RESOLUTION: 7680x4320

Additional Information

Бренд MSI
Part Number GTX1650VENTUSXSOC
RAM капацитет 4 GB
GPU Brand nVidia® GeForce™
GPU Model GTX 1650
GPU Slot PCI-E 3.0
Memory Type GDDR5
Гаранција 720

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Моќност на дланка!
Нови количини лиценциран мини компјутер
HP EliteDesk 800 G1 Mini PC
A Class Refurbished

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога зборуваме за Android таблет, сите знаеме дека најдоброто нешто во оваа област се Nexus таблетите. Во следнава статија ќе ги разгледаме предностите и недостатоците на Nexus 10 таблетот на Google

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога купуваме нов монитор освен квалитетот на сликата и големината, пожелно е мониторите да имаат и други функциналности и повеќето од нив се наоѓаат на телото од мониторотВакво тело најчесто се наоѓа на полупрофесионални и професионални серии на монитори

Прочитај повеќе

Што велат клиентите