ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

MSI GeForce™ GTX 1660 GAMING X 6GB GDDR5 OC HDMI/DPx3 DX12 RGB Twin Frozr 7

Quick Overview

MSI GeForce™ GTX 1660 GAMING X 6GB GDDR5 OC HDMI/DPx3 DX12 RGB Twin Frozr 7

КОД: 934009

Достапност: Нема залиха

17.191 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: 720 дена

Details

MSI GeForce GTX 1660 GAMING X 6GB GDDR5 OC HDMI/DPx3 DX12 RGB Twin Frozr 7 MODEL NAME: ®® GTX 1660 GAMING X 6G GRAPHICS PROCESSING UNIT: NVIDIA® ®® GTX 1660 INTERFACE: PCI Express x16 3.0 CORES: 1408 Units CORE CLOCKS: Boost: 1860 MHz MEMORY SPEED: 8 Gbps MEMORY: 6GB GDDR5 MEMORY BUS: 192-bit OUTPUT: DisplayPort x 3 (v1.4) / HDMI 2.0b x 1 HDCP SUPPORT: 2.2 POWER CONSUMPTION: 130 W POWER CONNECTORS: 8-pin x 1 RECOMMENDED PSU: 450 W CARD DIMENSION(MM): 247 x 127 x 46 mm WEIGHT (CARD / PACKAGE): 845 g / 1474 g AFTERBURNER OC: Y DIRECTX VERSION SUPPORT: 12 API OPENGL VERSION SUPPORT: 4.5 MAXIMUM DISPLAYS: 4 VR READY: Y G-SYNC™ TECHNOLOGY: Y DIGITAL MAXIMUM RESOLUTION: 7680 x 4320

Additional Information

Бренд MSI
Part Number GTX1660GAMINGX6G
RAM капацитет 6 GB
GPU Brand nVidia® GeForce™
GPU Model GTX 1660
GPU Slot PCI-E 3.0
Memory Type GDDR5
Промоција Гејмер
Гаранција 720

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Моќност на дланка!
Нови количини лиценциран мини компјутер
HP EliteDesk 800 G1 Mini PC
A Class Refurbished

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога зборуваме за Android таблет, сите знаеме дека најдоброто нешто во оваа област се Nexus таблетите. Во следнава статија ќе ги разгледаме предностите и недостатоците на Nexus 10 таблетот на Google

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога купуваме нов монитор освен квалитетот на сликата и големината, пожелно е мониторите да имаат и други функциналности и повеќето од нив се наоѓаат на телото од мониторотВакво тело најчесто се наоѓа на полупрофесионални и професионални серии на монитори

Прочитај повеќе

Што велат клиентите