Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

MSI RTX 3060Ti VENTUS 2X 8G OCV1 LHR

Има на залиха
36.642 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 29-07-2022
КОД: 989763
1-3 дена
Гаранција: 360 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

VGA MSI RTX 3060Ti VENTUS 2X 8G OCV1 LHR InterfaceInterface PCI Express 4.0 ChipsetChipset Manufacturer NVIDIA GPU Series NVIDIA GeForce RTX 30 Series GPU GeForce RTX 3060 Ti Boost Clock 1695 MHz CUDA Cores 4864 MemoryEffective Memory Clock 14 Gbps Memory Size 8GB Memory Interface 256-Bit Memory Type GDDR6 3D APIDirectX DirectX 12 Ultimate OpenGL OpenGL 4.6 PortsMulti-Monitor Support 4 HDMI 1 x HDMI 2.1 DisplayPort 3 x DisplayPort 1.4a DetailsMax Resolution 7680 x 4320 Virtual Reality Ready Yes Cooler Double Fans Thermal Design Power 200W Recommended PSU Wattage 650W Power Connector 8-Pin HDCP Ready Yes
Спецификации
Категорија Графички картички
Brand MSI
Part Number RTX 3060TI
Write Your Own Review
You're reviewing:MSI RTX 3060Ti VENTUS 2X 8G OCV1 LHR
Повеќе продукти од MSI