ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

New PC 4th gen i5 DD-OfficePro Delux Core™ i5-4590/ 8 GB DDR3/ 120 GB SSD/ GeForce GT610 1GB/ DVD-RW

Quick Overview

New PC 4th gen i5 DD-OfficePro Delux Core™ i5-4590/ 8 GB DDR3/ 120 GB SSD/ GeForce GT610 1GB/ DVD-RW

КОД: 931460

Достапност: Во ДДСтор магацин

Regular Price: 21.900 ден

Special Price 19.600 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: 365 дена

Details

New PC 4th gen i5 DD-OfficePro Delux Core™ i5-4590/ 8 GB DDR3/ 120 GB SSD/ GeForce GT610 1GB/ DVD-RW Factory Refurbished Можност за замена на било која компонента по ваша желба. Дополнителен попуст за купување монитор, принтер или ссд со секоја конфигурација. • Куќиште - Delux case • Матична плоча : MSi H81-P33 • Процесор : Intel® Core™ i5-4590 Processor (6M Cache, up to 3.70 GHz) • РАМ : 8GB DDR3 • SSD Диск : 120Gb SSD • Графичка карта : GeForce GT610 1GB • Останато : DVD-RW • Напојување : PSU Segotep 500W • Оперативен систем : Можност за доплата за лиценциран Windows 10 MAR • Intel Stock Cooler ✓ Професионален cable management ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ High Performance термална паста ✓ Професионален cable management ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти ✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации.

Additional Information

Бренд DDCom
Part Number DDOfiicePro Delux
Гаранција 365
Processor Technology Intel® Core™ i5
RAM капацитет 8 GB
Clock Speed 3.30 GHz
GPU Brand nVidia® GeForce™
Memory Type DDR3
Optical Disk Type DVD-/+RW
Case Type Desktop
Промоција Бесплатна достава, Попуст
Core Name Haswell
SSD Capacity 120 GB
Max Turbo Frequency 3.70 GHz

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Моќност на дланка!
Нови количини лиценциран мини компјутер
HP EliteDesk 800 G1 Mini PC
A Class Refurbished

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога зборуваме за Android таблет, сите знаеме дека најдоброто нешто во оваа област се Nexus таблетите. Во следнава статија ќе ги разгледаме предностите и недостатоците на Nexus 10 таблетот на Google

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога купуваме нов монитор освен квалитетот на сликата и големината, пожелно е мониторите да имаат и други функциналности и повеќето од нив се наоѓаат на телото од мониторотВакво тело најчесто се наоѓа на полупрофесионални и професионални серии на монитори

Прочитај повеќе

Што велат клиентите