ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.
Пријави грешна информација

New PC DD-Render Delux i7/ 8GB/ 1TB/ HD 6450

Quick Overview

Factory Refurbished - 1 годинa гаранција


Intel® Core™ i7-3770 Processor (8M Cache, up to 3.90 GHz)
8GB RAM DDR3
1TB HDD
DVD
AMD Radeon™ HD 6450
Можност за доплата за лиценциран Windows 10 MAR

КОД: 931459

Достапност: Во ДДСтор магацин

Regular Price: 27.000 ден

Special Price 22.901 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: 365 дена

Details

New PC 3th i7 gen DD-Render Delux Core™ i7-3770 / 8GB RAM/ 1TB HDD/ DVD/AMD Radeon™ HD 6450 Factory Refurbished Можност за замена на било која компонента по ваша желба. Дополнителен попуст за купување монитор, принтер или ссд со секоја конфигурација. • Куќиште : Delux case • Матична плоча : Asus P8H61 • Процесор : Intel® Core™ i7-3770 Processor (8M Cache, up to 3.90 GHz) • РАМ : 8GB DDR3 • Хард Диск : 1TB • Графичка карта : AMD Radeon™ HD 6450 • Останато : DVD-RW • Оперативен систем : Можност за доплата за лиценциран Windows 10 MAR • Напојување : PSU Segotep 500W • Intel Stock Cooler ✓ Професионален cable management ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ High Performance термална паста ✓ Професионален cable management ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти ✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации.

Additional Information

Бренд DDCom
Part Number DDRender Delux
Case Type Desktop
Гаранција 365
Процесор Intel® Core™ i7
Core Name Ivy Bridge
Clock Speed 3.40 GHz
Max Turbo Frequency 3.90 GHz
RAM капацитет 8 GB
Memory Type DDR3
HDD капацитет 1 TB
GPU Бренд AMD® Radeon™
Optical Disk Type DVD-/+RW
Промоција Најпродавани, Попуст

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Одлична можност и овој месец да составите гејминг компјутер по ваш избор со врвни перформанси и да добиете дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management.

Прочитај повеќе

Специјална викенд гејминг понуда на Genius компјутерски звучници, слушалки, гејминг глушец и подлога. Намалените цени на производите се од 16.10-19.10

Прочитај повеќе

Голем избор на мини и микро бренд компјутери со или без лиценциран Windows 10, моќни Core процесори, забрзани со SSD. 

Прочитај повеќе

Што велат клиентите