Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

[OUTLET] Lenovo ThinkPad T530 15.6" i5/ 4GB/ 320GB/ W10

Има на залиха
Special Price 8.900 ден. Regular Price 23.000 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 28-04-2022
КОД: 935009
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

[OUTLET] Lenovo ThinkPad T530 15.6" i5/ 4GB/ 320GB/ W10 слаба батерија ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 12 месеци гаранција 14 дена гаранција за враќање пари • Екран : 15.6" 1920x1080 Full HD 16:9 • Процесор : Intel® Core™ i5-3210M Processor 3M Cache, up to 3.10 GHz, rPGA Ivy Bridge 2 Core • РАМ : 4GB So-Dimm DDR3 • Хард Диск : 320 GB SATA • Графичка карта : Интегрирана • Останато : Slim DVD-RW Full Camera Mini DisplayPort, слаба батерија • Оперативен систем - Win10Home MAR pre-installed (инсталиран Windows 10 Home, MAR-Лиценциран и основни програми) можност за доплата до Win10Pro Audio:2x Jack Firewire:1 Network (RJ45):1 USB 2.0:3 USB 3.0:1 *Windows 10 Home лиценците се валидни за корстење во КОМПАНИИ и ги имаат повеќето функционалности од Windows 10 Pro. Најголема разлика е што не може да се поврзат на големи Microsoft мрежи со Domain контролер. Детално инфо на : http://www.pcadvisor.co.uk/feature/windows/windows-10-home-vs-pro-3618710/ Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е преинсталиран на компјутерот заедно со сите потребни дрјавери. А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни инситуции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надограба на РАМ меморија. Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија [OUTLET] Repaired Brand PC
Part Number ThinkPad T530
Brand LENOVO
Class N/A
Promotion Type Garage Sale, Попуст
Write Your Own Review
You're reviewing:[OUTLET] Lenovo ThinkPad T530 15.6" i5/ 4GB/ 320GB/ W10
Повеќе продукти од LENOVO