Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

HP EliteBook 840 G1 14" i5/ 8GB/ 128GB SSD/ W10

Нема залиха
Special Price 17.500 ден. Regular Price 19.500 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 27-09-2022
КОД: 983308
Продадено
Премиум реобновен - како нов, 100% функционален, без видливи знаци на користење, 2 години гаранција
Гаранција: 720 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

HP EliteBook 840 G1 14" i5/ 8GB/ 128GB SSD ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Гаранција на батерија 6 месеци Промотивно 24 месеци гаранција 14 дена гаранција за враќање пари • Екран : 14" D14-Qwerty US-webcam • Процесор : Intel® Core™ i5 4th gen • РАМ : 8GB DDR4 • SSD Диск : 128GB 2.5" SSD • Графичка карта : Интегрирана HD 520 графичка • Oптички уред - N/A • Оперативен систем - Лиценциран Windows 10 Refurbished Preinstalled можност за доплата до Windows 10 Pro по промотивна цена Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е инсталиран на компјутерот заедно со сите адекватни драјвери. *Windows 10 Home лиценците се валидни за корстење во КОМПАНИИ и ги имаат повеќето функционалности од Windows 10 Pro. Најголема разлика е што не може да се поврзат на големи Microsoft мрежи со Domain контролер. Детално инфо на : http://www.pcadvisor.co.uk/feature/windows/windows-10-home-vs-pro-3618710/ А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Refurbished Лаптопи
SSD Capacity 128 GB
Optical Disk Type No OD
Type Of Operating System Windows 10
Core Name 4th Gen. Haswell
Max Turbo Frequency: up to N/A
Brand Hp
Class А+ Premium refurbished
GPU Brand Intel® HD
Promotion Type [Stock Clearance Refurbished] Windows, Попуст
HDD Capacity N/A
Clock Speed: N/A
RAM Capacity 8 GB
Diagonal 14"
Processor Technology Intel® Core™ i5
Part Number EliteBook 840
Write Your Own Review
You're reviewing:HP EliteBook 840 G1 14" i5/ 8GB/ 128GB SSD/ W10
Повеќе продукти од Hp